První start, první gól. V kabině to asi bude stát hodně, směje se Michnáč

Dvacetiletý útočník Albert Michnáč odstartoval úspěšně svou extraligovou cestu. Ve svém premiérovém utkání se blýskl gólem do sítě Rytířů z Kladna, čímž přispěl k výhře 7:4.

Alberte, máte za sebou 1. zápas v nejvyšší české lize, jaké jsou pocity?
Pocity jsou dobré. Byl to energický zápas, přišlo hodně diváků. Přijelo Kladno a padlo hodně gólů, což je dobré i pro fanoušky, takže jsem si to užil.

První dvě kola jste nebyl v sestavě, těšil jste se na premiéru v dresu Energie?
Těšil jsem se hodně. Trénoval jsem, byl jsem do toho nabitý, chtěl jsem se tam už dostat a užil jsem si to.

Začátek utkání vypadal celkem hekticky, když jste hráli v oslabení. Nabudilo vás to více do dalších minut?
Určitě nabudilo, byly tam blbé fauly a z toho byla dlouhé oslabení. Potom jsme ale dali první a druhý gól a už jsme jeli. Byla euforie.

V úvodní třetině se Vám povedlo vstřelit i svůj první gól v extralize, jak ta akce vznikla?
Puk se nějak odrazil od mantinelu, někdo mi to tam myslím nahrál. Já jsem to dostal a bek jen stál, tak jsem udělal stahovačku a potom jsem tam byl sám.

Měl jste pochyby, když Kladno zažádalo o trenérskou výzvu?
Já jsem neviděl nic, co by se tam stalo špatného. Říkal jsem si, že to bude gól. A byl to gól.

Kolik Vás to teď bude v kabině stát?
První start, první gól, takže si myslím, že asi hodně (smích).

Čekali jste, že se zápas ještě tolik zdramatizuje?
Nechci říct, že bych to čekal. Nechali jsme je zbytečně hrát a přeskočit k nám, na to malé vedení. Nakonec jsme to ale dobře udrželi.

Ve středu jste hrál za Kadaň, pomohlo Vám to v přípravě na tenhle zápas?
Já jsem se tam jel rozehrát, abych se dostal do zápasového tempa. Dva týdny jsem nehrál zápas, takže mi to určitě pomohlo.

Jaký máte zatím pohled na tabulku?
Zatím je to fantastické, bez ztráty bodů (smích). Nesmíme ale vůbec předbíhat, máme teprve tři zápasy a bude to ještě těžké.