HC Energie Karlovy Vary

Skuhravý: Přizpůsobili jsme se hře Zlína

Energetici v pátek opět potvrdili, že Zlín nepatří mezi jejich oblíbené soupeře. Moravané trpělivou hrou dokázali otupit úvodní nápor Energie a z nenápadných situací postupně otočili i skóre. Kapitán Energie, který asistoval u gólu Andy MacDonalda, v pozápasovém rozhovoru vyčítal svému mužstvu i špatnou disciplínu.

Václave, proč jste vedení výsledek 2:0 nedokázali dovést do vítězného konce?
Přizpůsobili jsme se hře Zlína. Ten vlastně jen bránil a hra neměla velké tempo. Přitom jsme do zápasu vstoupili dobře, dali jsme dva góly a měli řadu přesilovek. Kdybychom odskočili na 3:0, byli by zralí na ručník.

Uspávací taktika Zlína tedy opět zabrala…
Je to pravda, oni takto hrají. Navíc mají dobré přesilovky. Těch hráli dnes hodně, protože jsme se nechávali zbytečně vylučovat. Přesilovky jsme měli i my, ale na rozdíl od soupeře jsme je neproměňovali.

Od druhé třetiny začalo být utkání nervózní, viděli jsme různé strkanice. Mohla to být taktika soupeře, jak vás dostat z tempa?
Já jsem si ani nevšiml, že by zápas byl víc nervózní. Byly tam nějaké strkanice před brankou, ale to je normální v každém hokejovém zápase. Nemyslím si, že by tam bylo něco navíc.

Porážka musí mrzet o to víc, že soupeř vinou zranění nepřijel v nejsilnější sestavě…
Na to se nemůžeme ohlížet. V extralize ať nastoupí kdokoli, tak dobře bruslí a je třeba si na něj dávat pozor. Každý je nahraditelný. Zlín byl sice dnes ve slabší sestavě než jindy, ale i tak to bylo silné mužstvo.

Co podle vás tentokrát drhlo v přesilovkách, které vám jinak v posledních zápasech vycházely?
Myslím, že kluci to tam motali dobře a měli i šance. Možná se jen málo střílelo, ale soupeře jsme vždy přehrávali. Chyběla i trocha štěstí. Nepovedly se nám přesilovky na konci zápasu, kdy už si Zlín hlídal vedení, zavřel obranu a moc šancí nám už nedával.

V úspěšnosti bránění oslabení jste v extralize předposlední, dnes jste v nich opět dvakrát inkasovali. V čem je problém?
Hlavní problém je, že se do oslabení vůbec dostáváme. Proti Zlínu i v minulém kole v Třinci jsme měli vyloučených příliš. Každý to podvědomě cítí, že je třeba se faulů vyvarovat. Ale i tak o tom mluvíme v kabině a říkáme si, že se to musí zlepšit.

Související články

Reportáž | pá 26.10.2012

Ševci si odvážejí všechny tři body

Preview k zápasu | pá 26.10.2012

Do KV Areny v pátek zavítají Berani