Souhrn mládeže: Dorost ovládl Západ, osmáci první v tabulce. Oršulák má první nulu

V duelu s Bílými Tygry první čisté konto v juniorském hokeji vychytal Michal Oršulák. Dorost vybojoval výhru v západočeském derby. Jistotu, že do play-off půjde nejhůře ze třetí pozice, má šestnáctka. Deváťáci vyhráli v Chomutově, ale západočeské derby tentokrát patřilo Plzni. Před náročným závěrem své soutěže a finále DTS jsou osmáci na prvním místě nadstavby a v minulém týdnu vstřelili ve dvou duelech devatenáct gólů. Rovných dvacet gólů mezi své soupeře rozdělili šesťáci. Dařilo se i páťákům, kteří porazili Nejdek a jsou druzí. Celkem mladí energetici odehráli dvanáct zápasů a v deseti z nich bodovali.

Prvním soupeřem minulého týdne juniorky Energie byli jejich vrstevníci z týmu Bílí Tygři Liberec. Energetici už v páté minutě vedli 2:0 díky přesným trefám Víta Záhejského a Roberta Šlechty. Třetí gól padl v úvodu třetí třetiny z hole Vojtěcha Čihaře. Po delší absenci se do útoku vrátili Jakub Galnor a Samuel Šmajda a oba byli na ledě rozhodně vidět. Samuel Šmajda si připsal asistenci u druhého gólu. Liberecké střelce držel na uzdě Michal Oršulák, který si dvaceti osmi zákroky zajistil první čisté konto v juniorském hokeji.

Vítězná šňůra juniorů skončila díky houževnatým Bruslařům z Mladé Boleslavi. I když energetici byli aktivnější a trávili spoustu času na puku, vstřelili pouze jeden gól. Jeho autorem byl v sedmnácté minutě Vít Záhejský, který zakončil kombinaci Petra Holejšovského a Matyáše Berana. Na branku Bruslařů poslali energetici čtyřicet šest střel, ale chyběl jim kousek štěstí, protože puk jim létal těsně kolem branky nebo končil na brankové konstrukci. Bruslaři srovnali skóre ve dvacáté páté minutě a utkání, možná by se spíše dalo říci souboj gólmanů, dospělo až do nájezdů. Jediným úspěšným střelcem byl Jan Hurt a tak bonusový bod putoval do Boleslavi.

Energetici jsou se čtyřiceti třemi body na čtvrtém místě nadstavbové skupiny. V pondělí 26. února je na domácím ledě čeká přímý souboj o třetí místo se Spartou.

II. 24. kolo čtvrtek 22. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Reportáž k utkání

II. 25. kolo sobota 24. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 0:1)

Extraliga dorostu

Derby jako řemen odehrál dorost Energie. První branku vstřelil v šesté minutě Matyáš Úbl. Pod výhru Energie 2:1 se svými zákroky podepsal Martin Psohlavec, který kromě toho, že zastavil třicet tři střel, vyšel jako vítěz z několika úniků. Nejčastěji na něj měl spadeno právě Matyáš Úbl, ale ani ostatní plzeňští střelci nezůstávali pozadu. Puk do branky však padal už pouze energetikům. Nejprve skóre ve třicáté osmé minutě srovnal David Poizl a vedení Energii vystřelil Viktor Wardas v čase 51:00. Svůj náskok si energetici střežili. Komplikace přišly v závěru utkání. Početní výhodu v čase 58:25 plzeňští trenéři vylepšili odvoláním gólmana. Karlovarští mladíci se rázem ocitli pod zámkem z něhož se jen těžko uvolňovali. Nechyběla ani bitka. Energetici závěrečný tlak ustáli a potřetí v řadě se stali vládci Západu. Do utkání v pozici druhého gólmana naskočil deváťák Ondřej Maňák, který má na kontě už šest startů v Lize dorostu.

Karlovarský dorost je s dvaceti osmi body na třetím místě nadstavbové skupiny.

II. 16. kolo sobota 24. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Liga dorostu

V pátečním duelu šestnáctku o body obrali chomutovští Piráti poté, co v každé třetině vstřelili jeden gól. Karlovarské střelce vynuloval Daniel Civiš, který v předchozím utkání vychytal čisté konto i proti sokolovskému Baníku.

Chuť si energetici spravili v nedělním duelu s týmem Hvězdy Praha. Poprvé puk za záda Daniely Novákové zapadl v sedmé minutě po akci Matyáše Šedivce a Marka Michalova. Podruhé se karlovarští mladíci radovali ve dvanácté minutě, kdy vyšla přesilovková kombinace Matěje Pavlise a Šimona Kožíka. V osmnácté minutě se domácí dotáhli na rozdíl jedné branky. V čase 31:05 až 32:20 padly do branky Hvězdy tři góly.

Nejprve pálil Marek Jílek, který dostal nabito od Šimona Kožíka. O dvacet tři sekund později Šimon Kožík předal Ondřeji Bednářovi puk od Marka Michalova. Třetím střelcem byl Filip Piatkowski, který nepohrdl přihrávkou od Marka Jílka. Ve třicáté sedmé a třicáté deváté minutě se ke slovu dostali pražští střelci - 3:5. V čase 39:34 vyšla přesilovková kombinace Marka Jílka a Oskara Magnera. Ve třetí třetině padl na každé straně jeden gól. Za Energii střeleckou listinu v čase 54:31 uzavřel Adrian Benda, kterému asistoval Marek Jílek.

Energetici jsou se šedesáti pěti body na třetím místě. Což je pozice, ze které nejhůře půjdou i do play-off, protože tři zápasy před koncem základní části mají desetibodový náskok na čtvrtou Hvězdu.

32. kolo pátek 23. února 2024 HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky:05:11 Havlíček (Čermák; 4/5), 25:35 Heller (Havlík, Horák; 5/5), 57:20 Váňa (Novák, Heller; 5/5).

32. kolo neděle 25. února 2024 HC Hvězda Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:7 (1:2, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky:17:07 Štefík (Cvikl; 5/5), 36:28 Prichoďko (Dostál, Cvikl; 5/5), 38:17 Dostál (Prichoďko; 5/5), 47:48 Iljuščenko (Štefík, Ducháček; 5/5) – 06:22 Michalov (Šedivec; 5/5), 11:09 Kožík (Pavlis; 5/4), 31:05 Jílek (Kožík; 4/5), 31:28 Bednář (Kožík, Michalov; 4/5), 32:20 Piatkowski (Jílek; 5/5), 39:34 Magner (Jílek; 5/4), 54:31 Benda (Jílek; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Deváťáci se v uplynulém týdnu představili na ledě soupeřů. Nejprve si přivezli plný počet bodů z ledu chomutovských Pirátů, které porazili po šesté v sezoně. První hattrick v dresu Energie si vstřelil Tomáš Suja. Čtyřmi body přispěl Josef Suchý (1+3). Po třech bodech přidali Marek Kubík (1+2) a Lukáš Gerstner (0+3). Na střeleckou listinu se zapsali Vojtěch Horáček a Jakub Staněk. Asistenci u sedmého gólu si připsal Milan Vaňourek.

Druhá cesta deváťáků vedla do Plzně. Tentokrát západočeské derby vyšlo lépe plzeňským mladíkům, kteří tak srovnali bilanci ze vzájemných zápasů v sezoně na 3:3. Za Energii se prosadili Lukáš Gerstner a Josef Suchý, který přihodil i jednu asistenci. Mezi asistenty se zapsali Lukáš Hájek a Maik Mähler. Energetici jsou se čtrnácti body na druhém místě nadstavbové skupiny.

II. 6. kolo pátek 23. února 2024

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (2:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 16:59 Jíra (Melančin; 5/5), 18:30 Moskvitin (Melančin; 5/5), 59:20 Melančin (Konvalinka; 5/5) – 02:36 Suchý (4/5), 09:06 Horáček (Suchý, Kubík; 5/5), 23:29 Kubík (Gerstner; 5/5), 26:14 Suja (4/5), 43:33 Suja (Suchý, Gerstner; 5/5), 48:56 Suja (Suchý, Gerstner; 5/5), 54:47 Staněk (Vaňourek, Kubík; 5/4).

II. 7. kolo sobota 24. února 2024

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 03:12 Lavička (Blengino; 5/5), 37:48 Blengino (Matoušek, Strnad; 5/5), 39:32 Blengino (Matoušek, Beran; 5/4), 53:12 Svoboda (F. Stupka, Strnad; 5/4), 58:34 Mečl (Bobek, Svoboda; 5/4) – 43:11 Gerstner (Suchý, Mähler; 5/4), 54:35 Suchý (Hájek; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Dvojzápas s týmem IHC Králové Písek měli na programu osmáci. Svému soupeři dohromady vstřelili devatenáct gólů. Nejprve v Písku skórovali sedmkrát. Shodně pod dva góly se podepsali Thomas Hanson (2+1) a František Pavlovic (2+1). O zbývající tři góly se podělili Vojtěch Hüttl (1+1), Hugo Koncz a Matyáš Stezka. V rolích asistentů dále byli Maxim Dan, Štěpán Mariaš, Matěj Žák a u dvou branek byl Matyáš Vrbas.

Na domácím ledě potěšili osmáci své fanoušky dvanácti góly. Sedmi body k výhře přispěl Vojtěch Hüttl, který si zkompletoval hattrick a přidal čtyři asistence. Dva góly a tři asistence zapsal František Pavlovic. Další dva góly přidal Thomas Hanson (2+1). U pěti gólů asistoval Matěj Žák. Dalšími úspěšnými střelci byli Roman Kašpar, Hugo Koncz (1+2), Eliáš Křivánek (1+2), Daniel Psohlavec a Matyáš Vrbas (1+1). Asistenty u pátého gólu byli Štěpán Mariaš a Jakub Bečka. Osmáci jsou se dvaceti dvěma body na prvním místě nadstavbové skupiny.

Před sebou mají poměrně náročný týden. Ve středu výběrové družstvo kategorie U14 odehraje finále DTS v Plzni a v sobotu osmáci vyrazí do Prahy, kde si změří síly s týmem Slavie.

15. kolo sobota 24. února 2024

IHC Králové Písek - HC Energie Karlovy Vary 4:7 (1:5, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 02:50 J. Maroušek (Řežábek; 5/5), 28:21 Hodík (Novák; 5/5), 30:07 Hodík (Řežábek; 5/5), 59:23 J. Maroušek (Řežábek; 5/4) – 04:54 Pavlovic (Vrbas; 5/5), 05:41 Koncz (Hüttl, M. Žák; 5/5), 07:40 Hanson (Pavlovic, Mariaš; 5/5), 12:03 Hanson (Vrbas; 5/5), 13:38 Stezka (Dan; 5/5), 30:55 Hüttl (5/5), 57:13 Pavlovic (Hanson; 4/5).

10. kolo neděle 25. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - IHC Králové Písek 12:3 (2:1, 5:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 09:45 Křivánek (5/5), 17:35 Hüttl (4/5), 21:30 Hüttl (M. Žák, Koncz; 5/5), 23:45 Pavlovic (Hanson, Křivánek; 5/5), 30:25 Kašpar (Mariaš, Bečka; 5/5), 33:40 Hanson (Pavlovic, Vrbas; 5/5), 36:36 Hüttl (M. Žák, Koncz; 5/5), 45:30 Pavlovic (Hüttl, M. Žák; 5/4), 50:20 Hanson (Hüttl, Pavlovic; 5/5), 53:30 Koncz (M. Žák, Hüttl; 5/5), 58:15 Vrbas (Pavlovic, Křivánek; 5/5), 59:15 Psohlavec (M. Žák, Hüttl; 5/5) – 18:30 J. Maroušek (Řežábek, D. Žák; 5/5), 42:55 Řežábek (Susko; 5/5), 46:20 Hodík (Řežábek; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Zápas sedmáků s týmem Tygři Klášterec nad Ohří byl odložen. Další utkání je čeká v úterý 27. února, kdy na domácím ledě přivítají tým Tachova.

5. kolo sobota 24. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Tygři Klášterec nad Ohří - odloženo

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Dvacet, tak to je počet gólů, které nadělili šesťáci svým dvěma soupeřům. Prvním byl Baník Sokolov, který inkasoval čtrnáctkrát a padl s Energií po čtvrté v sezoně. Hattrick vstřelil Patrik Tomášek, který zároveň asistoval u čtyři gólů. Po dvou gólech vstřelili Jakub Kuchta, Jakub Pelikán a Vojtěch Souček (2+1). Zbývající góly si rozdělili Matyáš Dvořák (1+2), Jan Havelka (1+1), Marek Havlík, Ondřej Kothera (1+1) a Adam Lauer (1+2). Tři asistence měl Deniel Kaputa a dvě Petr Koblížek. Výsledek dohrávky prvního kola nadstavby s týmem Loun byl poněkud těsnější. Hattrick si tentokrát zkompletoval Jakub Kuchta (3+1) a dva góly vstřelil Jan Havelka (2+3). Pod šestý gól Energie se podepsal Patrik Tomášek. Třikrát asistoval Marek Havlík a dvakrát Vojtěch Příplata. Šesťáci jsou s dvanácti body na třetím místě nadstavbové skupiny.

II. 11. kolo sobota 24. února 2024

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:14 (0:3, 2:4, 1:7)

Branky a nahrávky: 23:36 M. Dvořák (Maurer; 5/4), 26:39 Hendrych (M. Dvořák; 5/4), 56:34 Katriňák (Bakura; 5/5) – 03:04 Tomášek (4/5), 07:26 Kothera (Lauer; 5/5), 10:30 Havlík (Příplata; 5/4), 24:46 M. Dvořák (Tomášek; 5/5), 26:58 Kuchta (Kaputa, Tomášek; 5/5), 29:03 Souček (Tomášek, Kothera; 5/3), 38:57 Pelikán (Lauer; 5/5), 44:52 Souček (M. Dvořák, Suchý; 5/5), 47:20 Tomášek (Souček; 5/5), 49:25 Lauer (Tomášek, Kaputa; 5/5), 50:08 Kuchta (Havelka, Koblížek; 4/5), 54:34 Tomášek (M. Dvořák, Kaputa; 5/5), 56:08 Havelka (5/5), 59:45 Pelikán (Koblížek; 5/4).

II. 1. kolo neděle 25. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Louny 6:4 (2:3, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 02:36 Havelka (Havlík, Kuchta; 5/5), 08:37 Havelka (Havlík; 5/5), 28:30 Kuchta (Havelka; 5/5), 30:01 Kuchta (Havelka, Havlík; 5/5), 36:01 Kuchta (Havelka, Příplata; 5/5), 40:19 Tomášek (Souček, Příplata; 5/5) – 09:48 Domecký (Vostatek; 5/5), 12:52 Parkman (Marek; 5/5), 19:33 Malina (Parkman; 5/5), 29:16 Vostatek (Parkman, Marek; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Zastříleli si také páťáci. Ti nejdeckým soupeřům před svými fanoušky nadělili sedm gólů a sami inkasovali dvakrát. Hattrick plus jeden gól navíc vstřelil Tobiáš Kocián, který přidal i jednu asistenci. O zbývající tři góly se podělili David Kuljas (1+1), Sebastien Pazdera a Pavel Vorel (1+1). Páťáci jsou s dvaceti devíti body na druhém místě skupiny.

26. kolo sobota 24. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Rebel Město Nejdek 7:2 (4:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 03:45 Kocián (5/5), 10:59 Kocián (5/5), 15:30 Vorel (Kocián; 5/5), 17:41 Kocián (Dankanics; 5/4), 21:35 Kuljas (Heřmanová; 5/4), 31:33 Pazdera (Vorel, Kuljas; 5/5), 32:58 Kocián (5/4) – 28:28 Hájek (Kosina; 5/5), 52:42 Kosina (Hájek; 5/5).