Souhrn mládeže: Energetici na vrchních příčkách skupin, hattricky a čistá konta

Po reprezentační pauze pokračovaly soutěže starších kategorií. Ty do se do zápasového tempa vrátily více méně úspěšně. V uplynulém týdnu si dva gólmani z mládežnických kategorií vychytali čisté konto a k vidění byly opět i hattricky. Jeden z duelů šel do prodloužení za stavu 0:0. Mezi mládežníky máme rovněž i vládce Západu. Energetici jsou ve svých skupinách nejhůře čtvrtí a některé z kategorií už pomalu vyhlížejí vyvrcholení svých soutěží. Z dvanácti zápasů, které naše naděje minulý týden odehrály slavily výhru v devíti z nich.

DHL Extraliga juniorů

Po reprezentační pauze odstartovali junioři sérii posledních pěti domácích utkání v nadstavbové části soutěže. Do cílové rovinky nadstavby vstoupili tou správnou nohou. V přetahované s Třincem, kdy úřadujícího vicemistra ke kapitulaci svými góly donutili Robert Šlechta, Jakub Vogel, Vojtěch Čihař a autorem vítězného gólu byl David Varvařovský, se potvrdilo pravidlo můj dům, můj hrad. Během čtyř vzájemných nadstavbových duelů se totiž z výhry vždy radoval domácí tým. A rozhodně nenudil ani druhý zápas karlovarské juniorky s týmem Vítkovice Ridera. K vidění bylo dohromady jedenáct gólů. Skóre otevřeli Vítkovičtí, ale za Energii po pár minutách odpověděl Petr Vojáček.

Dalším střelcem byl David Varvařovský. O zbývající tři góly energetiků ve druhé třetině se postaral Matyáš Adámek, který si v rozmezí deseti minut a pěti sekund zkompletoval první hattrick v juniorském hokeji. Vítkovičtí se na inkasované branky snažili odpovědět a nakonec si, poté co v závěru utkání dvakrát využili dlouhou početní výhodu, zařídili prodloužení. To rozhodl Robert Šlechta v čase 62:49, když svůj brejk zakončil přesnou střelou do rohu branky a nedal tak Štěpánovi Vávrovi šanci. Energetici jsou se ziskem třiceti devíti bodů na čtvrtém místě nadstavbové skupiny.

II. 22. kolo pátek 16. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Reportáž k utkání

II. 23. kolo sobota 17. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 6:5p (1:1, 4:2, 0:2 – 1:0)

Extraliga dorostu

Karlovarský dorost odehrál v minulém týdnu tři zápasy. Nejprve vyrazil do Mladé Boleslavi. Do branky se poprvé po zranění postavil Michal Oršulák. Premiéru v extralize dorostu si užil útočník šestnáctky Lukáš Pech a poprvé v dresu Energie na led vyjel obránce Tomáš Vrzal, který do Energie přišel ze Slavie. Energetici dokázali stáhnout tří gólové manko, ale nakonec těsně padli. Po dvou gólech si připsali Marko Michalov a David Poizl.

Ve druhém utkání si energetici v Přerově vybojovali tři body. Pod šest gólů se podepsali Petr Tomek, Jakub Habla, Michal Kváš, Jakub Kyncl, David Sedláček a David Poizl. Do branky se postavil deváťák Ondřej Kadoun, který o čisté konto přišel až ve čtyřicáté šesté minutě a utkání zakončil s úspěšností 95 %. Ondra ve čtrnácti letech odchytal druhé utkání v extralize dorostu. To nejlepší nakonec bohužel pro energetiky neplatilo. V Pardubicích jim David Veřmiřovský nedovolil ani jeden gól, a sami jich inkasovali osm. Dorost je s dvaceti pěti body stále v čele nadstavbové skupiny. Stejný počet bodů však má také druhý Třinec.

II. 12. kolo úterý 13. února 2024

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

II. 14. kolo čtvrtek 15. února 2024

HC ZUBR Přerov - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

II. 15. kolo pátek 16. února 2024

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 8:0 (1:0, 7:0, 0:0)

Liga dorostu

Po reprezentační pauze ve vítězném tažení pokračovala karlovarská šestnáctka. V pátek přivítala na svém ledě dorost Slovanu Ústí nad Labem. Energetici šli do vedení už ve čtvrté minutě díky střele Jiřího Malého, kterému asistoval Štěpán Köhler. V desáté minutě bylo srovnáno. Gól do šatny svým soupeřům poslal Matyáš Šedivec po přihrávce Filipa Žaluda v čase 18:47. Na další gól si fanoušci počkali až do čtyřicáté šesté minuty, kdy kombinaci Davida Krčka a Štěpána Köhlera zakončil Lukáš Pech. Posledním karlovarským střelcem byl necelé čtyři minuty před koncem zápasu Šimon Kožík.

Druhým soupeřem byl dorost týmu Kobra Praha. Domácí střelce vynuloval Petr Kašpar, který si připsal druhé čisté konto v lize dorostu. První gól utkání padl až ve dvacáté sedmé minutě, kdy po přihrávce Lukáše Pecha puk do branky poslal Jiří Malý, který tak otevřel skóre ve dvou utkáních po sobě. Zbývající tři góly Energie padly až ve třetí třetině. Nejprve hned v první minutě skóroval Marko Michalov. V padesáté druhé minutě se na listinu střelců zapsal Filip Žalud, který asistoval u předchozího gólu. Pro Filipa šanci připravil Šimon Kožík. Autorem poslední branky Energie byl Matyáš Šedivec. Šestnáctka je se ziskem šedesáti dvou bodů na třetím místě skupiny Západ. Do konce základní části soutěže už chybí pouze pět kol.

30. kolo pátek 16. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky:03:55 Malý (Kőhler; 5/5), 18:47 Šedivec (Žalud; 5/5), 45:05 Pech (Krček, Kőhler; 5/5), 56:02 Kožík (5/5) – 09:46 Kříž (Šorf; 5/5).

31. kolo neděle 18. února 2024

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 26:02 Malý (Pech; 5/5), 40:55 Michalov (Žalud; 5/5), 51:16 Žalud (Kožík; 5/5), 56:00 Šedivec (5/4).

Extraliga 9. tříd

Ve svém prvním duelu s Libercem deváťáci narazili a Tygři jim svými drápy přetrhli sedmi zápasovou vítěznou šňůru. Skóre v početní výhodě otevřel Josef Suchý, který dostal nabito od Marka Kubíka. Početní výhodu ke srovnání skóre využili v osmnácté minutě také Liberečtí. Ti si vedení převzali po polovině zápasu. Díky trestnému střílení, které v čase 31:38 proměnil Josef Suchý bylo opět srovnáno. Šest sekund před rozchodem do kabin vedení Liberci vrátil Dominik Beneš. Liberečtí další dvě branky přidali ve třetí třetině. V čase 58:21 skóre na 3:5 upravil Maik Mähler, kterému asistoval Marek Kubík.

Zajímavé bylo utkání s Mladou Boleslaví. V tom totiž šlo o souboj gólmanů. Skvělé zákroky předváděli Ondřej Kadoun a mladoboleslavský Jaroslav Martínek. Ti do svých svatyní během základní hrací doby nepustili puk ani jednou a tak dost netypicky šlo utkání do prodloužení za stavu 0:0. Bonusový bod v početní výhodě v čase 63:04 energetikům vynesla kombinace, kterou začal Josef Suchý. Po jeho přihrávce z kruhu střílel Lukáš Gerstner puk po odrazu od betonů přistál před Tomášem Sujou a ten ho poslal, tam kam patřil. Ondřej Kadoun si díky třiceti třem zákrokům vychytal druhé čisté konto v extralize devátých tříd. Devítka je na druhém místě nadstavbové skupiny a na první Plzeň ztrácí bod.

II. 3. kolo pátek 16. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky:05:08 Suchý (Kubík; 5/4), 31:38 Suchý (TS), 58:21 Mähler (Kubík; 5/5) – 17:40 Fadrhonc (Filo, Volavka; 5/4), 30:20 Kubín (Tureček, Fadrhonc; 5/5), 39:54 Beneš (Volavka, Fadrhonc; 5/5), 54:54 Volavka (Beneš; 5/5), 58:10 Beneš (5/5).

II. 4. kolo sobota 17. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 63:04 Suja (Gerstner, Suchý; 4/3).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Derby jako řemen mají za sebou osmáci. Skóre otevřeli plzeňští mladíci ve druhé minutě, ale už v páté minutě připravil Roman Kašpar šanci pro Thomase Hansona, který vyrovnal. Vedení vystřelil Energii v devatenácté minutě Daniel Psohlavec. Gólová radost vypukla až poté co rozhodčí branku posvětili, protože v první chvíli nebylo jasné, zda puk do ní doputoval. Vedení energetiků ve dvacáté první minutě navýšil Matěj Žák, který zakončil kombinaci Daniela Psohlavce a Vojtěcha Hüttla. V čase 21:23 vstřelili Plzeňští kontaktní gól a v tu samou chvíli šli i do oslabení. Dvougólový náskok využitím početní výhody Energii vrátil Eliáš Křivánek. Asistenci si připsali Thomas Hanson a František Pavlovic.

Po polovině utkání se opět Plzeň dostala na dostřel jedné branky - 4:3. Tento stav vydržel až do času 56:33, kdy Jindřich Rokošta srovnal skóre. V čase 57:41 odšpuntoval karlovarskou kanonádu Daniel Psohlavec, kterému sekundovali Vojtěch Hüttl a Štěpán Mariaš. Šestý gól padl v čase 58:24 a podepsal se pod něj František Pavlovic a role asistentů na sebe vzali Vojtěch Hüttl a Matěj Žák. Definitivní tečku za západočeským derby udělal Thomas Hanson v čase 59:13. Poslední tři góly Energie padly během 92 sekund. Energetici mají nyní na druhém místě nadstavbové skupiny osmnáct bodů jako první Plzeň, ale mají jeden zápas k dobru.

II. 14. kolo sobota 3. února 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 04:24 Hanson (Kašpar; 5/5), 18:31 Psohlavec (5/5), 20:55 Žák (Psohlavec, Hüttl; 5/5), 22:30 Křivánek (Hanson, Pavlovic; 5/4), 57:41 Psohlavec (Hüttl, Mariaš; 5/5), 58:24 Pavlovic (Hüttl, Žák; 5/5), 59:13 Hanson (5/5) – 01:35 Morkes (Janeček; 5/5), 21:23 Števo (Vlna; 5/5), 30:50 Vlna (Novák; 5/5), 56:33 Roškota (5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Výhru slavili také sedmáci. Ti podruhé v řadě porazili tým Tachova. Hattrick si zkompletoval Max Kalčík, který přidal ještě tři asistence a zápas zakončil se ziskem šesti bodů. Po třech bodech si připsali Ladislav Terla (2+1) a Josef Šlár (1+2). Autorem druhé branky Energie byl Mikuláš Gregor. Dva body za asistence přibyly na konto Lukáši Hoškovi. A to vše poté co do úterka část týmu bojovala na Karnevalovém turnaji v Mannheimu odkud výběr Karlovarského kraje přivezl bronz. Energetici jsou na druhém místě nadstavbové skupiny se čtyřmi body. Stejný počet má na kontě i první Klášterec.

II. 2. kolo sobota 17. února 2024

HC Tachov - HC Energie Karlovy Vary 6:7 (2:1, 1:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 12:42 Košťál (Timura, Mašek; 5/4), 19:52 Košťál (Timura, Váňa; 5/5), 29:30 Timura (Košťál, Váňa; 4/5), 55:20 Ruda (Timura, Váňa; 5/4), 55:32 Váňa (Timura; 5/5), 56:10 Váňa (TS) – 18:51 Kalčík (5/5), 22:23 Gregor (Terla; 5/5), 27:36 Šlár (Kalčík; 5/5), 35:24 Terla (Kalčík, Moches; 5/5), 40:35 Kalčík (Šlár, Hoško; 5/4), 43:16 Terla (Kalčík, Hoško; 5/5), 47:02 Kalčík (Šlár; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šesťáci neměli v plánu žádný ligový zápas. Další je čeká 24. února, kdy vyrazí do Sokolova.

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Ve střelecké formě byli páťáci. Ti v Ostrově rozvlnili síť v brance Čertů třináctkrát. Hattrick si zkompletoval Tobiáš Kocián, který přidal ještě navíc gól a asistenci. Druhý hattrick padl z hole Pavla Vorla, který měl na kontě i dvě asistence. Dvěma góly a asistencí přispěli Ladislav Dankanics a David Vlčko. Gól a tři asistence, tak to byla bilance Davida Kuljase a gólem a asistencí k výhře Energie přispěl Patrik Kapusta. Páťáci jsou dvě kola před koncem základní části na třetím místě se ziskem dvaceti sedmi bodů. Na druhý Meteor ztrácí jeden bod.

24. kolo sobota 10. února 2024

HC Čerti Ostrov - HC Energie Karlovy Vary 3:13 (1:3, 0:6, 2:4)

Branky a nahrávky: 19:31 Novák (5/4), 47:40 Kodajek (5/5), 50:37 Kodajek (Schuldes; 5/4) – 10:11 Vorel (5/5), 10:30 Vlčko (Pazdera; 5/5), 17:29 Kapusta (Kuljas; 5/4), 20:22 Kocián (Bedarf; 5/5), 20:32 Kuljas (Vorel; 5/5), 24:53 Dankanics (Kuljas; 5/5), 26:39 Dankanics (Vlčko; 5/5), 33:37 Kocián (5/5), 36:43 Vorel (Kocián; 5/5), 41:35 Vorel (Dankanics; 5/5), 53:54 Kocián (Kapusta; 5/4), 57:51 Vlčko (Kuljas; 5/5), 59:07 Kocián (Vorel; 5/5).