Energetici v zámoří: Dybal sebral další ocenění, Kupčo v popředí týmové produktivity

Poslední týden roku naši krajánci rozhodně nezaháleli. Hned čtveřice z nich hájila národní barvy na mistrovství světa juniorů a ti zbývající pak dál bojovali o body ve svých soutěžích. Dominik Rymon, Jiří Kulich, Robin Sapoušek a Matteo Kočí přispěli k zisku třetího místa v základní části MS U20. Ľubomír Kupčo a Jan Bednář zasáhli pouze do jednoho duelu. Adam Dybal za týden do 31. prosince získal čestné uznání v rámci Bauer Hockey Stars of the Week. Dva duely s lídry divize pak má za sebou tým Adama Csabiho.

Jiří Kulich (Rochester Americans), obránce Matteo Kočí (Kamloops Blazers) a útočníci Robin Sapoušek (Victoria Royals) a Dominik Rymon (Everett Silvertips) aktuálně do svých soutěží nezasahují, neboť bojují na mistrovství světa juniorů. Matteo Kočí nastoupil v utkání se Slovenskem. V následujících zápasech byl v pozici sedmého beka a zasáhl až do utkání se Švýcarskem a na ledě strávil 11:53 minut. Všichni tři útočníci naskočili do všech zápasů základní části šampionátu a dávali o sobě vědět. Pro Robina Sapouška bohužel mistrovství skončilo v posledním duelu základní části, když ve čtyřicáté páté minutě utkání se Švýcarskem po nárazu Rica Grediga utrpěl zranění ramene. Základní část dvacítka zakončila na třetím místě. Ve čtvrtfinále tak narazila na tým Kanady. Ten nakonec čeští mladíci porazili 3:2 a postoupili do semifinále! U všech tří gólů byli energetici. Dominik Rymon vytvořil šanci na první a třetí gól a Jiří Kulich asistoval u druhé branky národního týmu.

Průběžné informace k Mistrovství světa U20.

United States Hockey League (USHL)

Ľubomír Kupčo (Des Moines Bucaneers)

Bukanýři v závěru roku odehráli tři utkání. Ľubomír Kupčo však naskočil pouze do duelu s týmem Cedar Rapids RoughRiders. Bukanýři inkasovali jako první, ale skóre se jim podařilo srovnat ve čtyřicáté šesté minutě. Hráči Cedar Rapids RoughRiders si vedení vzali zpět v padesáté první minutě a už si ho udrželi. Bukanýři však do nového roku vstoupí vítězně, protože v silvestrovském zápase porazili celek Sioux Falls Stampede. Ľubomír Kupčo má zatím na kontě devatenáct bodů (9+10) a je na třetím místě týmového bodování. Tým Des Moines Bucaneers je se ziskem dvaceti šesti bodů na šestém místě Západní konference.

28. prosince 2023

Cedar Rapids RoughRiders - Des Moines Buccaneers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Ľubomír Kupčo 1 střela na branku

29. prosince 2023

Des Moines Buccaneers - Dubuque Fighting Saints 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

31. prosince 2023

Sioux Falls Stampede - Des Moines Buccaneers 2:6 (0:2, 1:0, 1:4)

North America Hockey League (NAHL)

Adam Dybal (Aberdeen Wings)

Hráči Aberdeen Wings zakončili rok 2023 domácím dvojzápasem s týmem St. Cloud Norsemen. V prvním duelu se do branky postavil Adam Dybal, který zastavil třicet tři střel a pomohl tak svému týmu k vítězství. Ve druhém zápase Adam kryl záda svému parťákovi Croixi Kochendorferovi. V tomto zápase se z výhry radovali hráči týmu St. Cloud Norsemen. Adam Dybal byl za své výkony za týden do 31. prosince oceněn v rámci Bauer Hockey Stars of the Week, které vyhlašuje NAHL, čestným uznáním. Adam už odchytal dvacet zápasů a dostal se na úspěšnost 91,3 %. Aberdeen Wings jsou s třiceti třemi body na pátém místě Centrální divize.

Aberdeen Wings - St. Cloud Norsemen 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Adam Dybal 33/34

30. prosince 2023

Aberdeen Wings - St. Cloud Norsemen 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Adam Dybal 0/0

British Columbia Hockey League (BCHL)

Adam Csabi (Vernon Vipers)

Dvě domácí utkání měl na programu tým Vernon Vipers. V tom prvním obral o všechny body celek Salmon Arm Silverbacks, který je aktuálně na třetím místě divize. V silvestrovském duelu si pak naopak body na zpáteční cestu přibalil celek Penticton Vees, který vede divizi. Adam Csabi ani v jednom duelu nebodoval. Adam má zatím na kontě devatenáct bodů (13+6). V týmovém bodování je pátý a mezi nováčky mu patří druhé místo. Se třinácti góly je druhým nejlepším střelcem týmu. Vernon Vipers jsou se třiceti pěti body na čtvrtém místě divize.

Vernon Vipers - Salmon Arm Silverbacks 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Vernon Vipers - Penticton Vees 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

East Coast Hockey League (ECHL)

Jan Bednář (Toledo Walleye)

Nejnabitější závěr roku měl tým Walleye, který odehrál čtyři zápasy. Jan Bednář se do branky postavil pouze v prvním zápase. Připsal si dvacet osm zákroků, ale Toledo nakonec padlo v nájezdech. Jan Bednář má na kontě čtrnáct zápasů s úspěšností 88,2 %. Toledo Walleye je se čtyřiceti čtyřmi body na třetím místě západní konference a na druhé místo ztrácí pouze bod.

27. prosince 2023

Toledo Walleye - Cincinnati Cyclones 3:4sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0 - 0:1)
Jan Bednář 28/32

Kalamazoo Wings - Toledo Walleye 2:3pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Jan Bednář 0/0

Toledo Walleye - Cincinnati Cyclones 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Fort Wayne Komets - Toledo Walleye 6:4 (1:3, 1:3, 2:0)

Junior Women's Hockey League (JWHL)

Další sérii zápasů Junior Women's Hockey League odehrají Lucie Velinská (Balmoral Hall) a Tereza Mašková (Northwood School) ve dnech 26. až 28. ledna 2024. Lucie Velinská byla nominována na Mistrovství světa U18. Více informací naleznete zde.