HC Energie Karlovy Vary

Krůček po krůčku do play off. V neděli to Energie zkusí na Spartě

Energie v neděli vyrazí do hlavního města předvést své umění do Tesla Arény. Poslední dvě utkání mezi ní a Spartou došla k rozuzlení až v samostatných nájezdech. Zda se bude prodlužovat i nyní, uvidíme v neděli od 17:00 v pražské Tesla Aréně.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos

Sparta a play off? V nedohlednu!

Není to tím, že by neměli dobré hráče. Možná spíše očekávání od tradičního českého velkoklubu na hráče letos dolehla silněji, než obvykle. Těžko říct, co za letošní mizérií osminásobného mistra českého hokeje vězí. Fakt je takový, že se nachází na dvanácté pozici a na desátou příčku, zajišťující alespoň předkolo play off, ztrácí celých dvanáct bodů. Na druhou stránku je ve hře ještě čtyřicet dva bodů a stát se může opravdu cokoliv. Sparťané však mají nejvyšší čas začít.

Největším tahounem holešovického týmu je skoro tradičně Petr Ton. Jako většinu ostatních sezon, i letos má ze svých kolegů největší počet kanadských bodů. Jenže ani jeho snaha nestačí. Letos se do brány soupeře trefil jen devětkrát a v tabulce kanadského bodování ligy je až na čtyřicáté osmé pozici. Pražané však musí řešit další složitou situaci. Na marodce mají hned několik hráčů, bez kterých se musí obejít. Jmenovitě jde o Gulašiho, Kafku, Pacovského a Broše.

Přetrpí Energie ztrátu svého kanonýra?

Energetici hrají zápasy jak na houpačce. Jejich největším problémem v celé letošní sezoně je nepohlídání si nadějného výsledku. I vedení o více než jednu branku pro ně není zárukou úspěchu.

Tento týden navíc Karlovarští ohlásili citelnou ztrátu. Do Chomutova se musel vrátit David Hruška, nejproduktivnější hráč týmu. Se svými devatenácti brankami nejednou pomohl získat důležité body. Jenže není jediný, kdo se již v dresu Energie neobjeví. Dalším hráčem, který s Hruškou putoval do Chomutova, je Štěpán Hřebejk. Naopak dobrou zprávou, které přineslo poslední kolo, byl návrat nejproduktivnějšího beka Davida Noska. I díky jemu se může Energie pyšnit prvenstvím ve využitých přesilových hrách.

Oslabená Energie zřejmě povolá zpět Milana Hluchého

Antonín Stavjaňa Holešovický tým se houpe nad propastí zvanou play out, a energetici tak mohou pomyslnou větev Sparty zas o něco více naříznout. „Jakýkoliv bod, který Spartě vezmeme, nás posouvá k vysněnému cíli, kterým je play off. Stále bojujeme o první šestku, určitě bude o co hrát,“ poznamenal na úvod trenér Antonín Stavjaňa.

Mezi vánočními svátky a novým rokem se Sparta představila na Spenglerově poháru. „Hrají o něco lépe, ale nebodují, tak jak by si přestavovali. Přáli bychom si, aby i po našem zápase byli, tam kde jsou. Pokud nastoupíme alespoň v takové sestavě, v jaké jsme hráli ve Zlíně nebo proti Českým Budějovicím, můžeme dosáhnout slušného výsledku,“ přidal karlovarský lodivod.

Jak už bylo několikrát zmíněno, Karlovy Vary mají v současnosti jeden veliký problém. Je jím rozsáhlá marodka. „Určitě nemůže počítat s Martinem Parýzkem ani Jakubem Čuttou. Do hry nezasáhne ani Honza Košťál, proto bychom chtěli stáhnout z hostování Milana Hluchého. Navíc se naši mladí hráči musí trochu poprat o místo,“ přibližuje kouč obrysy nedělní sestavy.

Pokud je tým doslova zdevastovaný nemocnými a zraněnými hráči, a přesto boduje, může naopak po psychické stránce vyrůst. „Doufám, že neupadneme do křeče, a že se budeme ohlížet za sebe. Zatím se kluci dívají v tabulce před sebe, a to je dobře, protože stále bojujeme o šestku. Navíc, kdyby se nám povedlo vhodně doplnit mužstvo, tak by to bylo výborné,“ naráží Antonín Stavjaňa na odchod Davida Hrušky zpět do Chomutova.

Nabízí se tedy otázka, zda vedení klubu už někoho sehnalo a po případně, koho nabídne jako kompenzaci za nejlepšího kanonýra. „Měli jsme s manažerem klubu více jak hodinovou poradu a z té vzešlo, že se cesty a možnosti stále hledají. Máme na to čas do konce měsíce a já doufám, že se nám povede někoho přivést,“ doplňuje Stavjaňa.

Poslední kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 23. Klíma T. (Sloboda) - 20. Ptáček (Šimánek), 45. Gulaš (Kuchejda), 65. Pletka.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Burger (Barinka, Punčochář), 18. Huna (Burger, Punčochář), 20. Klimek (Ujčík, Pohl), 28. Burger (Huna, Malík) - 23. Ton, 49. Bartánus (Kratěna, Vykoukal), 58. Výborný (Bartánus).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize38 - 12 - 5 - 10 - 11 – 119:113 - 56 b
Průběžné umístění8. místo
Nejproduktivnější hráčDavid Hruška - 33 bodů (19+14)
Nejlepší střelecDavid Hruška - 19 branek
Nejlepší nahrávačLukáš Pech - 20 asistencí
Nejlepší v +/-Jan Košťál +6 bodů
Nejtrestanější hráčJakub Čutta - 62 TM
BrankářiLukáš Mensator 91.6 %, 2.72 g/z
Lukáš Sáblík 89.49 %, 3.65 g/z
Úspěšnost přesilovek23,5 % (1. v extralize) *
Úspěšnost oslabení87 % (4. v extralize) *

HC Sparta Praha
Utkání v extralize37 - 9 - 5 - 2 - 21 - 85:105 - 39 b
Průběžné umístění12. místo
Nejproduktivnější hráčPetr Ton - 21 bodů (9+12)
Nejlepší střelecRadek Smoleňák – 14 branek
Nejlepší nahrávačJiří Vykoukal - 15 asistencí
Nejlepší v +/-Treille, Zacpálek +4 body
Nejtrestanější hráčDoug O´Brien - 59 TM
BrankářiTomáš Pöpperle 91.66 %, 2.63 g/z
Filip Novotný 86.67 %, 4,03 g/z
Úspěšnost přesilovek13,1 % (9. v extralize) *
Úspěšnost oslabení84,7 % (12. v extralize) *

Zdroj: iDnes.cz

Vzájemné zápasy 20010/2011

13. kolo HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1sn
26. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:4sn

Vzájemné zápasy 2009/2010

08. kolo HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 pp
21. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:2
34. kolo HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2
47. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:5

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Kokko, Sloboda, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Pech, Zaťovič - T. Klíma, Melenovský, Sailer – Zucker.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Hanzlík, Husák, Philipp, O´Brian, Macholda - Kratěna, Výborný, Bartánus, Ton, Koreis, Hromas, Treille, Luňák, Smoleňák, Karpov, Kůrka.


Podaří se ohrozit Pöpperlovu bránu?

Související články