Souhrn mládeže: Dorost stále neporažen! Sezona začala už i žákům

I poslední zářijový týden měla naše mládež napilno. Junioři zvládli odvetu v západočeském derby. Extraligový dorost je stále neporažen. Vítěznou šňůru si prodloužila karlovarská šestnáctka. Stoprocentní z obou svých duelů vyšli deváťáci a sedmáci. Dařilo se i dalším žákovským kategoriím. Energetici v uplynulém týdnu odehráli čtrnáct zápasů. V deseti z nich vyhráli, jednou brali bod za remízu a pouze ze tří duelů odešli bez bodů. Zkrátka další povedený týden.

DHL Extraliga juniorů

K prvnímu zápasu minulého týdne vyrazili naši junioři na jih Čech. Tam narazili na neprůstřelného Matyáše Maříka, kterého ke kapitulaci donutil pouze Jakub Galnor. Naopak jihočeští mladíci skórovali čtyřikrát, a tak oplatili energetikům porážku v prvním vzájemném duelu této sezony.

V sobotním západočeském derby to bylo naopak. Tentokrát se odveta vydařila karlovarským juniorům, kteří vyhráli 5:2. Nutno říct, že to bylo derby, jak se patří. Nejenomže oba týmy předváděly svižný a bruslivý hokej, ale k vidění byly i parádní akce. Mezi ty se zapsal například obranný zákrok Ondřeje Dorota, který sám zastavil akci čtyř soupeřů.

Celý tým šlapal jako švýcarské hodinky, vyjma několika výpadků hlavně ve druhé třetině, ale většinu z nich ukočíroval Adam Ebenstreit, který ve své brance doslova čaroval. K vidění bylo rovněž i několik strkanic a menší bitka. Ve třetí třetině pak Jakub Anton odvolal trest pro Jakuba Šilera. To že pojem fair-play rozhodně patří do slovníku karlovarské juniorky, ostatně předvedl i týden před tím v utkání s Mountfieldem HK útočník Robert Šlechta, který rovněž odvolal faul jednoho z hradeckých hráčů. Energetici si na své konto zatím připsali 20 bodů a to jim vyneslo čtvrté místo ve skupině, přičemž na druhé a třetí místo ztrácejí pouze bod.

11. kolo čtvrtek 28. září 2023
Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Reportáž k utkání

12. kolo sobota 30. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Extraliga dorostu

Sváteční zápas se naopak vyvedl dorostu. Svěřenci Tomáše Andryse s přehledem zvládli reprízu čtvrtfinále loňské sezony a vyšlápli si na tým Mladé Boleslavi. I přes skvělé zákroky se Michal Oršulák ani tentokrát nedočkal čistého konta, ale kotouč do jeho branky našel cestu pouze jednou. Premiérový gól v extralize dorostu si v tomto utkání vstřelil obránce Daniel Postl. Hokej je týmový sport, ale i přesto by se za hrdiny sobotního duelu v Liberci dali označit Michal Oršulák a Viktor Wardas.

Stejně jako týden předtím na Spartě, tak i tentokrát v Liberci šlo o souboj obou gólmanů. Michal Oršulák v brance Energie i Sebastian Charvát v té liberecké likvidovali s přehledem střelecké pokusy svých soupeřů. Jediným karlovarským střelcem, který dostal kotouč do branky, byl Viktor Wardas, který otevřel skóre utkání a proměnil oba své nájezdy a tím získal bonusový bod pro Energii. Za Liberec jako jediný Michala Oršuláka překonal David Hrouda. Ten nejprve srovnal skóre a v nájezdové loterii vytáhl nájezd jako Forsberg. Energetici jsou tak stále neporaženi a s 21 body vedou skupinu A.

7. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

8. kolo sobota 30. září 2023
Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0 – 0:1)

Liga dorostu

Svěřenci Bohumíra Sapouška odehráli v uplynulém týdnu pouze jeden zápas. Do Karlových Varů dorazil tým Hvězda Praha. Už v čase 1:09 klapla spolupráce Matěje Pavlise a Aleše Břečky a Energie šla do vedení. Pražané se však ještě v první třetině zvládli prosadit a srovnali skóre. Na první gól v dorosteneckém hokeji Lukáši Pechovi v úvodu druhé třetiny nahráli Filip Piatkowski a David Schrottenbaum. I druhý gól v této části utkání padl opět z hole Lukáše Pecha, který tentokrát zakončil kombinaci Jakuba Šubíka a Adriana Bendy. Krátce po polovině třetiny vyrazilo do akce trio Damián Franc, Filip Piatkowski a Adam Zolnaj, který upravil skóre 4:1. Jediným střelcem Hvězdy Praha, který v tomto duelu překonal Martina Psohlavce, byl Ondřej Kadlec, který ve třetí třetině upravil skóre na 4:2. Energetici jsou aktuálně s jedenácti body na třetím místě ve skupině se ztrátou jednoho bodu na druhé místo, ale mají k dobru jeden zápas.

5. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Hvězda Praha 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 01:09 Břečka (Pavlis; 5/5), 25:47 Pech (Piatkowski, Schrottenbaum; 5/5), 32:06 Pech (Šubík, Benda; 5/5), 33:20 Zolnaj (Franc, Piatkowski; 5/5) – 16:51 Kadlec (Cvikl, Houdek; 5/5), 43:11 Kadlec (5/5).

Extraliga 9. tříd

Do extraligového zápřahu se vrátili naši deváťáci. Jejich prvním zápasem v předchozím týdnu byl souboj s týmem Piráti Chomutov. Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě Tomáš Suja, který do Energie přišel ze Žiliny a poprvé v černobílém dresu skóroval v derby s Plzní. Také druhý gól první třetiny padl z početní výhody a podepsal se pod něj Jakub Staněk - 2:0. Na druhou třetinu tohoto duelu budou chtít energetici co nejdříve zapomenout, neboť v ní inkasovali šest gólů. Po přestávce se však z kabiny vrátil úplně jiný tým. Do chomutovské branky doputoval kotouč pětkrát! Karlovarskou kanonádu odstartoval Marek Kubík. Po něm se prosadili Maik Mähler, dvakrát skóroval obránce Vojtěch Horáček, pro kterého šlo o premiérové góly v extralize devátých tříd. Střelecký účet zápasu uzavřel Josef Suchý – 7:6.

K dalšímu zápasu vyrazili deváťáci na Kladno. Jako první se prosadil Tomáš Suja, který potrestal nedisciplinovanost domácích. Na listinu střelců se v prostřední části zapsali Maik Mähler a Kirill Balbyshkin, který svým prvním gólem v extralize devátých tříd upravil skóre na 0:3. Čtvrtou branku Energie v první minutě poslední části zápasu vstřelil Tomáš Suja. O čisté konto přišel Ondřej Kadoun ve čtyřicáté osmé minutě. Svěřenci Adama Sýkory jsou na druhém místě skupiny se stejným počtem bodů jako vedoucí Plzeň, ale mají k dobru jeden zápas.

6. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 7:6 (2:0, 0:6, 5:0)
Branky a nahrávky: 02:40 Suja (Kubík; 5/4), 14:19 Staněk (Vaňourek; 5/4), 42:21 Kubík (5/5), 46:37 Mähler (Zimmermann; 5/5), 48:26 Horáček (Vaníček, Suchý; 5/5), 51:36 Horáček (Suja; 5/5), 55:33 Suchý (Kyncl; 5/5) – 27:55 Gombár (Konvalinka; 5/5), 30:31 Krejčík (5/5), 31:35 Krejčík (Gombár; 5/5), 34:44 Gombár (Falis, Konvalinka; 5/4), 35:25 T. Dvořák (J. Dvořák; 5/5), 36:14 Krejčík (Gombár, Falis; 5/5).

7. kolo sobota 30. září 2023
Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 47:08 Holoubek (5/5) – 14:48 Suja (Vaníček, Suchý; 5/4), 27:28 Mähler (Staněk; 5/5), 37:49 Balbyshkin (Barda; 5/5), 40:59 Suja (Vaníček, Suchý; 5/4).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Karlovarští osmáci svou soutěž začali rovnou druhým kolem a na svém ledě přivítali chomutovské Piráty. Energetici po první třetině prohrávali 0:1. Po gólech Matěje Žáka a Františka Pavlovice v polovině druhé třetiny se skóre otočilo. Jenomže ani ne po minutě chomutovští mladíci srovnali a krátce před koncem třetiny přidali další gól – 2:3. Na rozdíl dvou branek pak Piráti odskočili ve čtyřicáté první minutě. O kontaktní branku se postaral Jan Pavlis a skóre srovnal Daniel Psohlavec. Do konce zápasu ale chomutovští mladíci skórovali ještě dvakrát a tak energetici nakonec zůstali bez bodů.

2. kolo neděle 1. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 31. Žák (Pavlovic, Bečka), 33. Pavlovic, 43. Pavlis, 51. Psohlavec (Pavlovic) – 14. Jansa (Moskvitin), 34. Vavřík (Jíra, Šabaka), 39. Havel, 41. Jíra (Pronin), 53. Kříž (Sedlák), 59. Jíra

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Od druhého kola začali svou soutěž i sedmáci. Nejprve na domácím ledě přivítali hráče sokolovského Baníku. Už v čase 00:35 se prosadil Max Kalčík. Do konce první třetiny si karlovarská střídačka užila gólovou radost ještě dvakrát. Nejprve se o ni postaral Lukáš Bláha a v čase 18:25 skóroval Jakub Veselý. I pod první dvě branky druhé části se podepsali karlovarští sedmáci. Nejprve udeřil Lukáš Hoško a pátý gól přidal Ladislav Terla. Po polovině třetiny si slovo vzali sokolovští mladíci a upravili skóre na 5:2. Třetí třetina opět patřila Karlovarským. Znovu se prosadili Lukáš Bláha a Lukáš Hoško. Poslední gól zápasu vstřelil Mikuláš Gregor.

K prvnímu venkovnímu duelu sezony sedmáci vyrazili do Chebu. V tomto zápase energetici inkasovali jako první, ale tento gól byl jediným, který svým hostitelům povolili. Skóre po třech minutách srovnal Josef Šlár. Vítězný gól vstřelil před koncem druhé třetiny Max Kalčík. Ve třetí třetině výhru Energie jistili Jan Martínek, Mikuláš Gregor a Tomáš Rödig.

Po prvním týdnu soutěže jsou sedmáci stoprocentní a jsou na druhém místě skupiny Karlovarská. První Tachov vede o dva body, neboť odehrál o jeden zápas navíc.

2. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 00:35 Kalčík (Gregor, Šlár; 5/5), 06:06 Bláha (Gregor; 5/5), 18:25 Veselý (Šlár; 5/5), 23:42 Hoško (Bláha; 5/4), 28:11 Terla (5/5), 48:07 Bláha (Gregor; 4/5), 55:41 Hoško (4/5), 59:12 Gregor (Martínek; 5/5) – 34:13 Pochyba (5/5), 37:11 Dvořák (Lužický; 5/5).

3. kolo neděle 1. října 2023
HC Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 04:21 Krištof (Stahl; 5/5) – 07:23 Šlár (Gregor; 5/5), 38:07 Kalčík (Šlár; 5/5), 44:45 Martínek (Kalčík, Moches; 5/5), 50:30 Gregor (Rödig, Reichelt; 5/5), 54:45 Rödig (Šlár; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Úplně nejlépe nezačala sezona pro šesťáky. Ti hned v prvním duelu narazili na Děčín, který energetiky porazil velkým rozdílem. Za Energii se prosadili pouze Deniel Kaputa a Matyáš Dvořák. Náladu si šesťáci spravili v nedělním utkání s Piráty Chomutov, které porazili rozdílem čtyř gólů. Prvním karlovarským střelcem byl Petr Koblížek, který srovnával zhruba v polovině první třetiny skóre. Vedení Energii vystřelil Patrik Tomášek. I ve druhé části jako první skóroval Petr Koblížek. Piráti následně na to srovnali, ale vedení si vzal zpět Patrik Tomášek, který si do konce třetiny stihl zkompletovat hattrick.

I když na cestu do šatny dostali energetici gól, tak se týmy rozcházely za stavu 5:3. V prvních čtyřech minutách poslední části zvládli chomutovští šesťáci srovnat skóre, ale do závěrečné sirény se energetici prosadili ještě čtyřikrát. V čase 45:50 si hattrick zkompletoval Petr Koblížek. Zhruba deset minut na to pálil Jakub Pelikán a pod poslední dvě branky zápasu se podepsal Patrik Tomášek, který si tak v tomto duelu připsal pět gólů! Tato výhra šesťákům vynesla čtvrté místo v tabulce skupiny Ústecká a od třetího Litvínova je dělí pouze gólová bilance.

1. kolo čtvrtek 28. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Děčín 2:13 (1:4, 1:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 18:00 Kaputa (Havelka; 5/4), 35:02 Dvořák (Kaputa, Tomášek; 5/4) – 07:02 Patrman (Koucký, Kubíska; 5/4), 10:31 Růžička (Patrman; 5/5), 12:04 Nygrýn (Koucký; 5/5), 19:08 Patrman (Hašek, Šejc; 5/5), 24:58 Kubíska (Šejc; 5/5), 28:42 Kubíska (Patrman, Nygrýn; 5/5), 30:48 Luka (Koval; 5/5), 39:23 Patrman (5/4), 40:10 Šejc (Nygrýn, Koucký; 5/5), 41:56 Kukla (Nygrýn, Luka; 5/5), 44:25 Luka (Patrman; 5/5), 51:41 Kubíska (5/5), 54:49 Kukla (5/5).

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 9:5 (2:1, 3:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 10:48 Koblížek (Tomášek; 4/5), 13:13 Tomášek (4/5), 21:21 Koblížek (Kuchta; 5/5), 31:08 Tomášek (Kaputa; 5/5), 37:27 Tomášek (Příplata; 5/5), 45:50 Koblížek (Kuchta; 5/5), 55:40 Pelikán (Kaputa; 5/5), 55:55 Tomášek (5/5), 58:42 Tomášek (5/5) – 01:30 A. Vrba (D. Vrba; 5/5), 22:41 Roubych (5/5), 39:05 Konopka (5/5), 40:35 Hernády (Kochlöfl; 5/5), 43:35 Neugebauer (Konopka; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

I páťáci začali sezonu druhým kolem, v němž jejich hosty byli hráči Baníku Sokolov. V prvním utkání sezony se oba týmy trefily sedmkrát, takže si první body rozdělily rovným dílem. První hattrick sezony si zkompletoval Tobiáš Kocián, který si v tomto utkání zapsal pět gólů. Prvním střelcem Energie byl John Bedarf a posledním pak Lukáš Říha.

V neděli se páťáci vypravili do Chebu. Tam svým vrstevníkům nedali šanci a kotouč do jejich branky poslali třináctkrát. Hattrick si zkompletovali Ladislav Dankanics a Pavel Vorel. K hattricku si oba střelci přidali ještě po jednom gólu. Dvakrát skórovali Tobiáš Kocián a David Kuljas. Jedním gólem k výhře Energie přispěl John Bedarf. Ve skupině Karlovarská se páťáci usadili na třetím místě, ale oproti prvním dvěma týmům jim chybí jeden zápas.

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 7:7 (2:1, 3:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 03:19 Bedarf (Kocián; 5/5), 11:20 Kocián (Vorel; 5/5), 22:44 Kocián (Vorel; 4/5), 27:16 Kocián (Vorel; 5/4), 30:47 Kocián (Hajšmanová; 5/5), 47:45 Kocián (5/4), 54:51 Říha (Kuljas; 5/5) – 01:45 Bartůňková (Bílek; 5/5), 24:22 Maurer (Radaušer; 5/4), 32:58 Zachar (5/4), 35:34 Zachar (Radaušer; 5/5), 51:03 Maurer (5/5), 55:01 Kurča (5/5), 57:42 Kurča (5/5).

HC Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary 2:13 (0:5, 2:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 33:04 Princ (Karhan; 5/5), 38:36 Princ (4/5) – 02:31 Kocián (Hajšmanová; 5/5), 07:14 Vorel (Kuljas; 5/5), 09:37 Kuljas (Vorel, Dankanics; 5/5), 13:24 Vorel (Kuljas; 5/5), 15:58 Dankanics (Kuljas, Vorel; 5/5), 21:55 Kuljas (Hajšmanová; 5/4), 22:05 Dankanics (Kuljas; 5/5), 29:50 Dankanics (Kuljas, Vorel; 5/4), 32:45 Vorel (5/5), 36:36 Vorel (Dankanics, Kuljas; 5/4), 48:26 Bedarf (Möckl; 5/5), 49:21 Kocián (Kuljas, Vorel; 5/5), 59:35 Dankanics (4/5).