Souhrn mládeže: Extraligu vedou junioři i dorost. Devítka vybojovala první vítězství v nadstavbě

I předposlední říjnový týden se karlovarské mládeži vydařil. Junioři a dorost si stále drží první místa. První místo v lize dorostu patří i svěřencům Adama Sýkory. Deváťáci ve druhém zápase nadstavby obrali o body Bílé Tygry. A dařilo se víceméně i žákovským kategoriím. Z jedenácti duelů, které mladí energetici v minulém týdnu odehráli se sedmkrát radovali z vítězství, jednou remízovali a dvakrát se radoval soupeř. Ve svých skupinách si i nadále všichni vedou úspěšně.

DHL Extraliga juniorů

Po sérii domácích zápasů vyrazili karlovarští junioři na led svých soupeřů. Konkrétně do východních Čech, kde se utkali s vrstevníky pardubického Dynama a Mountfieldu HK. V utkání s týmem Pardubic skórovali až ve třetí třetině pouze energetici, konkrétně David Varvařovský. Ostatní střelecké pokusy ztroskotaly na obou gólmanech. V utkání s Mountfieldem to bylo napínavější. O první gól se postarali v šesté minutě domácí a energetici se dlouho nedokázali prosadit. Srovnávací gól z hole Radima Handla padl necelých deset minut před koncem utkání. Hradečtí do konce utkání inkasovali ještě dvakrát a zůstali bez bodů. Všech šest bodů za venkovní zápasy putovalo do Karlových Varů. Svěřenci Václava Eismanna mají aktuálně na kontě třicet čtyři bodů a vedou extraligu juniorů s tříbodovým náskokem na druhé Vítkovice.

15. kolo, 21.10.2022
HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Reportáž k utkání

16. kolo, 22.10.2022
Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Extraliga dorostu

Svěřenci Tomáše Andryse v uplynulém týdnu odehráli rovněž dvě utkání. Ve čtvrtek hostili chomutovské Piráty. Těm však nedali ani tu nejmenší šanci, a připsali si body za výhru 7:0, i když na první branku se i v tomto utkání čekalo až do druhé třetiny. V sobotu karlovarští dorostenci vyrazili na led kladenských Rytířů, které v napínavém utkání nakonec porazili 5:3. Situaci si zkomplikovali častými vyloučeními, ale na druhou stranu svá oslabení, až na jedno zvládli ubránit. Rovněž tým dorostu si stále drží první příčku tabulky. V zádech mají tým Slavia Praha, který má o dva body méně.

9. kolo, 20.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

10. kolo, 22.10.2022
Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Liga dorostu (U16)

Ve vítězném tažení pokračují i svěřenci Adama Sýkory. V domácím zápase proti týmu Slovanu Ústí nad Labem se karlovarským mladíkům povedl parádní obrat. Po druhé třetině totiž prohrávali 3:5. Ve třetí třetině se jim však podařilo během deseti minut třikrát skórovat a zaskočeného soupeře obrali o všechny body. K hattricku měli nakročeno Frederick Kirschner a Jakub Skuhravý. Pro další body si hráči kategorie U16 dojeli do Písku, kde mladíky z týmu IHC Králové Písek porazili 3:1. Díky tomuto vítězství si uhájili první místo ve skupině západ právě před hráči IHC Králové Písek. Ti na Energii ztrácí pouhý jeden bod.

11. kolo, 21.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí nad Labem 6:5 (1:2, 2:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Kirschner (Skuhravý, Kovář), 33. Kirschner (Kovář), 38. Skuhravý, 47. Uhlík (Skuhravý), 52. Skuhravý (Uhlík, Vojáček), 57. Teterja (Uhlík, Skuhravý) – 1. Ivanenko (Surkov, Pengl), 17. Surkov (Ivanenko), 24. Pospíšil (Klír), 31. Pospíšil (Surkov, Netík), 37. Surkov (Pengl).

12. kolo, 23.10.2022
IHC Králové Písek – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Pánek (Palán, Kápl) – 12. Skuhravý (Vimr, Postl), 29. Vimr, 53. Teterja (Magner).

Soutěž 9. tříd (U15)

Nadstavba 9. tříd je v plném proudu a svěřenci Tomáše Marišky mají před sebou nelehký boj o účast v play-off. Do toho postoupí celkem osm týmů. První dva z každé skupiny a dva nejlepší ze třetích míst. Navíc prvních šest týmů z každé nadstavbové skupiny si automaticky zajistí účast v extralize devátých tříd v sezóně 2023/2024. Po zaváhání z minulého týdne, kdy deváťáci zůstali po duelu s Mladou Boleslaví bez bodů si pro body vyjeli na liberecký led. Domácí Bílé Tygry porazili 5:4. Se ziskem tří bodů jsou nyní na pátém místě ve skupině Sever.

Nadstavba, 2. kolo, 21.10.2022
Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky:18. Choma (Kučera), 29. Bělohorský (Šejc, Svoboda), 36. Bělohorský (Hrabčák, Šejc), 60. Bělohorský (Krajdl) – 31. Franc (Kubík), 35. Schrottenbaum (Hanek), 37. Kubík (Jílek, Benda), 47. Žalud (Pech), 49. Žalud (Pech).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Karlovarští osmáci absolvovali venkovní duel s chomutovskými Piráty. Po skvělé první třetině, kdy se energetici dostali do dvoubrankového vedení, Piráti ve druhé třetině rozdíl srovnali a v té třetí zvrátili stav zápasu na svou stranu. Karlovarští svým gólem ve třetí třetině pouze výsledek zkorigovali. Osmáci si však stále drží druhé místo v tabulce skupiny 1. Se ziskem třinácti bodů ztrácejí tři body na vedoucí Piráty a zároveň mají o tři body více než litvínovští osmáci, s nimiž změří síly tuto sobotu.

9. kolo, 23.10.2022
Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 26. Konvalinka (Pospíšil, Řepka), 27. Pospíšil, 44. Hrebinec (Slabyhoud), 52. Hrebinec (Slabyhoud, Majzner), 59. Krejčík, 59. Sojčík (Pospíšil) – 9. Mähler (Kyncl), 17. Mähler (Svrček, Kyncl), 52. Kubík (Kyncl).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Karlovarští sedmáci ke svému jedinému duelu minulého týdne vyjeli do Kadaně. Jejich hostitelem byl tým SK Kadaň. Po vyrovnané první třetině se v dalších dvou částech prosadili karlovarští a duel zcela ovládli. Ve druhé třetině skórovali dvakrát a ve třetí třetině dokonce čtyřikrát. Kadaňští se prosadili již pouze jednou v druhé polovině třetí třetiny. Hattrick si v tomto utkání připsal František Pavlovic, který skóroval celkem čtyřikrát. Díky tomuto vítězství se sedmáci posunuli na třetí místo tabulky skupiny 9. Na druhém místě je právě tým SK Kadaň na nějž karlovarští nyní ztrácejí dva body.

8. kolo, 22.10.2022
SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky:20. Opršal (Pátek), 51. Opršal (Pátek) – 7. Pavlovic, 34. Pavlovic, 36. Stezka (Vrbas), 44. Koncz (Žák), 53. Pavlovic, 56. Simmer (Vrbas), 58. Pavlovic (Simmer, Vrbas)

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Remízou skončil výlet karlovarských šesťáků do Děčína. V duelu s HC Děčín padlo celkem deset gólů. Poté, co po první třetině prohrávali 2:1, získali ve druhé třetině jedno brankové vedení. V poslední třetině přidali ještě jednu branku, ale děčínští šesťáci však stihli ještě do konce zápasu skóre srovnat. Šesťáci hájící barvy Energie stále zůstávají na pátém místě se ziskem sedmi bodů, přičemž mají k dobru odložený zápas s Litvínovem.

HC Děčín - HC Energie Karlovy Vary 5:5 (2:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Veselý, 16. Hašek (TS), 38. Veselý (Hašek), 41. Šejc (Patrman), 43. Růžička – 1. Kalčík (Radáč), 27. Kalčík, 31. Gregor (Reichelt), 40. Martínek (Bláha), 41. Rödig.

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Na předchozí týden budou chtít co nejrychleji zapomenout karlovarští páťáci. I oni vyjeli do Kadaně, kde se postavili páťákům SK Kadaň. Těm podlehli vysoko 17:3. Přičemž vyrovnaná první třetina vůbec nenaznačovala následný průběh zápasu. Páťáci nyní s deseti body drží pátou příčku skupiny 9.

9. kolo, 22.10.2022
SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 17:3 (3:2, 8:0, 6:1)
Branky a nahrávky:4. Borbély (Lukeš), 9. Strunz, 13. Wittmann (Popsimov), 24. Strunz (Wittmann, Tichý), 26. Tichý (Lukeš, Borbély), 31. Strunz (Wittmann), 33. Lukeš (Tichý), 33. Lukeš (Borbély), 34. Wittmann (Popsimov), 36. Borbély (Lukeš), 37. Tichý (Wittmann), 41. Ďurkovský (Navrátil), 44. Lukeš, 47. Tichý (Strunz), 48. Wildumetz (Ondrejka), 50. Tichý (Wittmann), 52. Lukeš (Ďurkovský) – 2. Kaputa (Tomášek), 17. Souček (Kaputa), 59. Dvořák (Svobodová)