HC Energie Karlovy Vary

Energie může rozhodnout o své záchraně. Postačí bod z Boleslavi

Extraligu si pro příští ročník již pojistili slávisté, energetici se k nim zřejmě připojí co nevidět. Stačí k tomu získat jediný bod. Naopak v Mladé Boleslavi sezona opět směřuje k nejhoršímu. Hrozba baráže dostala po prohře v Edenu reálné obrysy, a navíc v neděli si s osudem Středočechů pohrají zelenobílí. V případě jejich výhry v šedesáti minutách hry by už prakticky nebylo cesty zpět a boje na život a na smrt by zavítaly na led ŠKO-ENERGO ARÉNY již počtvrté za sebou. Zápas začíná v 18:00 na ledě Boleslavi, tak si ho nenechte ujít!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos

V neděli bod, příště ale dva

Karlovarští jsou de facto již zachráněni. Přesto drobná skulinka existuje a cílem energetiků je zacelit ji, a to třeba už v neděli. Právě toto utkání je nejjednodušší cestou, jak se baráži definitivně vyhnout. Stačí vybojovat pouhopouhý bodík a veškeré černé scénáře budou zažehnány. Ale pozor, tato lákavá nabídka se omezuje pouze na nedělní utkání. V případě, že by energetici odešli z ledu poraženi a bez jediného bodu, cesta k extraligové jistotě by se v dalších zápasech prodloužila o bod a energetici by rázem potřebovali dva - tak jako v pátek v Litvínově.

Tápající útok, snaživá obrana

V posledních zápasech nelze Boleslavi upřít snahu o pečlivý defenzivní hokej. Má to ale háček. Mladoboleslavští hokejisté plní své obranné úkoly až příliš důsledně a opomíjejí střílet branky. Páteční zápas v Edenu, kde zůstali zamotaní v obranném vzorci po celý zápas, budiž přímým důkazem. Nevstřelili jediný gól, nevytvořili si takřka žádné šance. Bylo jen otázkou času, kdy Slavia otevře svůj gólový účet. Stalo se tak v polovině utkání a domácí poté postupně navyšovali na konečných 3:0.

Ani pozápasová bitka mezi kanadským bekem Gordem Baldwinem a slávistou Tomášem Mickou pochmůrnou náladu v kabině nemohla pozvednout. Nejvyšší hráč Boleslavi z pěstního souboje vyšel jako poražený a to celé jen podtrhlo hokejovou marnost. Marnost týmu, který za své extraligové působení nepoznal nic jiného než baráž, a nic nenasvědčuje tomu, že by se text této ohrané písničky měl měnit. Alespoň prozatím.

Nic než výhra

Jakékoli zaváhání, ať už v neděli či v dalších zápasech, Boleslav prakticky posílá do baráže o extraligu. Poslední cestu z pekel sice rýsuje plný bodový zisk ve všech třech zápasech, ale ani tak Boleslavští nedostanou osud do vlastních rukou. Litvínov totiž extraligovou pojistku získá de facto jakýmkoli tříbodovým vítězstvím, a kdyby přece jen Boleslav překvapila svou suverénností, potřebuje k naprosté jistotě o bod více.

Za určitých okolností ale přece jen mohou Středočeši jednou nebodovat. Nesmí se tak stát v utkání s Litvínovem, který už nesmí získat ani bod, a Boleslav musí ve zbývajících dvou zápasech bodovat naplno. Při této souhře by došlo k rovnosti bodů i vzájemných zápasů a Mladoboleslavští by museli disponovat lepším skóre než Litvínov. Tuto konstelaci lze ale označit za velmi nepravděpodobnou a série s vítězem první ligy tak Boleslavské zřejmě opět nemine. Tím spíše, že se musejí obejít bez zraněného Davida Vrbaty, který je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Poslední kolo

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:2, 0:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 19. Hujsa (Stříteský, Kubát), 48. Lukeš (Hübl, Majdan), 56. Hujsa (Šlégr, Trávníček), 56. Hübl (Lukeš, Kubát), 58. Trávníček (Hujsa, Šlégr), 60. Hübl (Lukeš) - 8. Pech (Zaťovič), 17. Kumstát (Zaťovič, Pech), 50. Sýkora (Skladaný, Koblasa).

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Hertl (Krejčík, Jelínek), 46. Jaškin (Micka), 48. Jelínek (Sklenář).

Statistiky play-out

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize61 – 21 - 5 - 7 - 28 – 169:185 – 80 b
Průběžné umístění12. místo (2. v play-out)
Nejproduktivnější hráčLukáš Pech – 16 bodů (5+11)
Nejlepší střelecMartin Zaťovič - 10 branek
Nejlepší nahrávačLukáš Pech - 11 asistencí
Nejlepší v +/-Roman Prošek +5 bodů
Nejtrestanější hráčMocek, Zaťovič, Kotrla - 14 TM
Brankáři Lukáš Mensator 90.40 %, 3.21 g/z
Úspěšnost přesilovek21.6 % (1. místo v play-out) *
Úspěšnost oslabení87.9 % (2. místo v play-out) *

BK Mladá Boleslav
Utkání v extralize61 - 19 - 5 - 5 - 32 – 146:188 - 72 b
Průběžné umístění14. místo (4. v play-out)
Nejproduktivnější hráčDavid Vrbata – 12 bodů (3+9)
Nejlepší střelecJaroslav Balaštík – 4 branky
Nejlepší nahrávačDavid Vrbata - 9 asistencí
Nejlepší v +/-David Vrbata +5 bodů
Nejtrestanější hráčBoris Žabka - 42 TM
BrankářiJaroslav Hübl 91.70 %, 2.73 g/z
Michal Valent 86.11 %, 5.08 g/z
Úspěšnost přesilovek16.1 % (2. místo v play-out) *
Úspěšnost oslabení82.8 % (4. místo v play-out) *

Zdroj: iDnes.cz

Vzájemné zápasy 2011/2012

13. kolo BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:1
26. kolo HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 6:0
39. kolo BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:2
52. kolo HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 4:2
OUT1 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 5:4
OUT4 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 6:5sn
OUT7 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 1:2

Vzájemné zápasy 2010/2011

08. kolo HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:1sn
21. kolo BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 9:5
34. kolo HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1
47. kolo BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 5:3

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gulaši, Gründling, Gřegořek, Gawryletz, Mocek, Prošek, Lučka - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Sýkora, Dej - T. Rohan, Mikeska, Kuběna.

BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Rýgl, Beňovič, Žabka, Hay, Čutta, Mozík - Tomas, D. Výborný, Pabiška - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Mikulík.

Související články