Repre pauza je minulostí, Energie vyráží do Zlína

Po reprezentační pauze se vrací energetici zpět na extraligovou scénu. Ve středu od 17:30 se svěřenci Martina Pešouta naposledy v základní části postaví zlínským ševcům. Dokáží moravského soka zdolat i potřetí v sezoně?
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos | Stories

O soupeři

Energie má proti Zlínu z letošních vzájemných soubojů kladnou bilanci. První střetnutí sice zvládli lépe Berani, kteří na karlovarském ledě brali výhru 2:4, nicméně následující dvě bitvy vyzněly lépe pro mužstvo z lázeňského města. Energetici ve Zlíně získali tři body za jasnou výhru 4:1, v odvětě na západočeském ledě pak vytěžili body dva, díky vítěznému nájezdu kapitána Skuhravého. Souboje Karlových Varů s Berany se daří především ex-zlínským hráčům, kteří v těchto zápasech pravidelně sbírají body. Petr Šenkeřík se bodově prosadil proti svému rodnému městu v každém z dosavadních střetnutí.

Oproti poslednímu setkání s Energií hlásí Berani několik změn. Žlutomodrý dres již neoblékne Dominik Lakatoš, jehož hostování skončilo, zpět si ho stáhl Liberec. Mezi třemi tyčemi pak zcela jistě nebude stát Jakub Sedláček, jenž byl součástí velké brankářské rošády, během níž se do Zlína vrátil Libor Kašík. Novou smlouvu s klubem podepsal zadák Dalibor Řezníček, kapitán Tomáš Žižka a útočník Tomáš Fořt, zlínské vedení navíc uplatnilo u dalších sedmi mladých hráčů opci.

Zlín se nachází se šestapadesáti body na jedenácté příčce v extraligové tabulce. Ševci aktuálně bojují o pozici v předkole, na které se drží Litvínov a na kterou v tuto chvíli ztrácejí pět bodů. Povzbudivě může působit poslední utkání před reprezentační přestávkou, v němž Berani díky dvěma cenným bodům z ledu Hradce přerušili čtyři klání trvající sérii porážek. Nejproduktivnějším zlínským hráčem je s jednatřiceti kanadskými body zkušený Jiří Ondráček.

Sestavy z předešlého utkání

PSG Berani Zlín: Kašík – Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, Ferenc – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Okál, Honejsek, Herman – Šlahař, Fryšara, Popelka – E. Kulda, Fořt, Anděl.
HC Energie: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Sičák, M. Rohan, Kozák, Podlipnik, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Balán (A), Kohout

Ve formě

Zlín

Celkem má na kontě šest branek, třetinu z nich však zaznamenal v posledních svou zápasech. Řeč je o forvardovi Pavlu Sedláčkovi, jenž před přestávkou chytil střeleckou formu a dokázal se trefit do sítě Hradce i Litvínova.

Svou zlepšenou formu potvrzuje i nadále. Útočník Stanislav Balán, který odehrál v nejvyšší soutěži již pět set utkání, se zapsal v posledních třech zápasech do kolonky střelců dvakrát. Dohromady už má v letošní sezoně pět branek a pět asistencí.

Z karlovarského tábora

¨

Energetici využili přestávku k tréninku, aby nabrali potřebné síly na finální část sezony. „Po tři dny jsme měli vícefázové tréninky, kdy jsme ráno trénovali v menším počtu hráčů, čímž se hráči dostali do většího zatížení. Odpoledne jsme se věnovali nestandardním situacím – přesilovkám, oslabením, hře na malém prostoru,“ popsal vícefázovou přípravu Tomáš Mariška. Do Zlína pojedou Karlovarští s nucenou změnou oproti poslednímu zápasu s Třincem. Povolávací rozkaz dostal mladík Otakar Šik, chybět naopak bude útočník Ondřej Beránek, který je dlouhodobě zraněný. Připravený naskočit by měl být i Jakub Flek, jenž se objevil na srazu národního týmu, avšak finální nominace se nedočkal.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Filip Novotný 36 91,61 % 2,67 4
2. Ondřej Kuchař 3 90,62 % 2,45 0
3. Jan Bednář 2 89,74 % 3,90 0
4. Tomáš Závorka 2 86,76 % 4,50 0
Úspěšnost přesilovek 15,3 % (9. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 78,52 % (13. místo v extralize)
3. Tomáš Štůrala 3 81,48 % 6,00 0
Úspěšnost přesilovek 16,67% (8. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 81,41 % (9. místo v extralize)
Bodový zisk
44 % 50 % 38 % 43 %
56 b 32 b 24 b 13 b
48 % 48 % 38 % 33 %
19 b 19 b 15 b 3 b

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec1:3 (0:0, 1:2, 0:1 )
Branky a nahrávky: 24. Balán (Stloukal, Kohout) – 29. Chmielewski (Svačina, Novotný), 32. Novotný (Chmielewski, Galvinš), 59. Hrňa.

Mountfield HK - PSG Berani Zlín3:4 sn (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. min Linhart (Kukumberg), 10. Kukumberg, 22. Vincour (Cibulskis) – 28. P. Sedláček, 35. Okál (Žižka, Šlahař), 58. Valenta (Fořt, Anděl), rozhodující nájezd Popelka. Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Pešek, Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 524. Střely na branku: 36:19. Zblokované střely: 1:3. Hity: 9:10. Vhazování: 34/60 (57%) - 26/60 (43%). Průběh utkání: 3:0, 3:4.