Souhrn mládeže: Dorost si vybojoval nadstavbu i play-off extraligy. Deváťáci jsou druzí

I po posledním říjnovém týdnu si karlovarští junioři drží první místo v DHL extralize juniorů. Svěřenci Tomáše Andryse splnili svůj první cíl a vybojovali si první čtyřku. Ve své skupině skončili na druhém místě a již nyní si tak zajistili postup do nadstavby a play-off. Deváťáci se v nadstavbě úspěšně rozkoukávají a po třech vítězstvích se usadili na druhém místě své skupiny. Vítěznou šňůru si prodloužili i svěřenci Adama Sýkory. Vesměs měla karlovarská mládež poslední říjnový týden úspěšný, ale většina soutěží se teprve rozbíhá a tak po dalším týdnu může být vše zase úplně jinak.

DHL Extraliga juniorů

Vítězná vlna se v uplynulém týdnu zhoupla s karlovarskými juniory. Ve víkendových utkání hostili soupeře až z Moravy a ti po dlouhém cestování nehodlali odjet s prázdnou. V sobotním duelu s Olomoucí byli energetici stále krok za svým soupeřem. Díky tomu, že pokaždé dokázali na inkasovanou branku odpovědět, došlo utkání až do prodloužení, které ve prospěch svého týmu rozhodl Ondřej Dorot. Nedělní utkání se Zlínem bylo velmi náročné. Zlínští mladíci předváděli bojovný a obětavý výkon, který jim vynesl v prvních dvou částech dvoubrankové vedení. Obrat nastartoval sekundu před koncem druhé části Robin Sapoušek. Energetici následně udeřili ještě třikrát. Hosté se však nehodlali vzdát a dokázali srovnat. V úvodu prodloužení pak o výhře Zlína rozhodl Marek Šišák. Se ziskem třiceti sedmi bodů jsou karlovarští junioři stále v čele tabulky DHL extraligy juniorů. Od druhé Jihlavy je dělí tři body.

17. kolo, 28.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 5:4p (2:2, 0:1, 2:1 - 1:0)
Reportáž k utkání

18. kolo, 29.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – PSG Berani Zlín 4:5p (0:1, 1:1, 3:2 - 0:1)

Extraliga dorostu

Svěřenci Tomáše Andryse na domácím ledě ve čtvrtek odehráli západočeské derby. Během první poloviny zápasu se dostali do dvou brankového vedení. Plzeňští však dokázali utkání čtyřmi brankami otočit a získat plný počet bodů . V sobotu karlovarský dorost vyrazil do Prahy, kde je hostila Sparta. Energetici byli sice lepší, ale tváří v tvář strážci sparťanské branky Maxovi Koglerovi jim to nebylo k ničemu. Ačkoliv na branku poslali čtyřicet devět střel, což bylo dvakrát víc než vyprodukovali jejich soupeři, radovali se z gólu pouze dvakrát až ve třetí třetině. V prodloužení byli úspěšnější domácí a tak výlet do Prahy karlovarským mladíkům vynesl zisk jednoho bodu. S dvaceti sedmi body jsou po uplynulém týdnu na druhém místě extraligy dorostu, ale důležitější je, že splnili svůj cíl a získali umístění v první čtyřce a tím si již nyní zajistili postup do nadstavby i play-off své extraligy.

11. kolo, 27.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

12. kolo, 29.10.2022
HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:2p (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)

Liga dorostu (U16)

Ani v předchozím týdnu svěřenci Adama Sýkory nezakolísali a připsali si šestou výhru v řadě. V pátek přivítali na ledě tréninkové haly své protějšky z týmu Lvi Břeclav. První branku mohli karlovarští slavit v patnácté minutě první části. Vyrovnat se břeclavským mladíkům povedlo až zhruba dvě minuty před koncem druhé třetiny, takže karlovarští měli v kabině o čem přemýšlet. A vymysleli to dobře, neboť během prvních tří minut závěrečné části skórovali hned dvakrát. Na dostřel jednoho gólu se sice hosté dostali po dvou minutách, ale zbytek utkání si mladí energetici pohlídali a mohli se radovat z dalšího vítězství. Mají třicet jedna bodů a jsou tak na druhém místě skupiny Západ, ale mají k dobru jeden zápas. O první místo přišli jenom díky tomu, že klub IHC Králové Písek odehrál minulý týden o jeden zápas víc a v obou zvítězil.

13. kolo, 28.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Lvi Břeclav 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Vojáček (Vimr, Skuhravý), 42. Teterja (Uhlík, Příplata), 43. Teterja (Klíma, Vimr) – 38. Šťastný (Vaculík, Meissner), 46. Harnach (Koubek)

Soutěž 9. tříd (U15)

Karlovarští deváťáci po nevydařeném vstupu do nadstavby chytili druhý dech a ukazují, že dokáží vybojovat vítězství i v poměrně těžké skupině. Ve víkendových duelech změřili síly s kladenskými Rytíři, ti byli hodně houževnatým soupeřem a svěřenci Tomáše Marišky své vítězství pravděpodobně zaplatili pěknými modřinami. Druhým soupeřem byli chomutovští Piráti, i když v tomto zápase nebylo k vidění tolik gólů, tak ani Piráti nepatří k lehkým soupeřům. Stejně jako na konci základní části, tak i tentokrát si s nimi energetici dokázali poradit a po uplynulém týdnu zůstávají stoprocentní. Se ziskem devíti bodů ze čtyř zápasů se dostali na druhé místo své skupiny.

3. kolo, 28.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2 (3:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky:4. Michalov, 5. Šedivec (Žalud, Schrottenbaum), 19. Bauer (Zolnaj), 23. Žalud (Šedivec), 26. Michalov (Mähler), 40. Benda (Kyncl), 53. Kyncl (Zolnaj) – 24. Novák, 48. Špacír

4. kolo, 30.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:4. Kyncl (Mähler), 37. Mähler (Bauer), 44. Jílek (Pech, Nešvera) – 34. Peksa (Ekrt)

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Karlovarští osmáci nemají za sebou dobrý víkend. V sobotu přivítali na svém ledě Litvínov. Po první třetině se energetici dostali do dvou brankového vedení. Litvínov skóre ve druhé třetině otočil a na jejím konci vedl o jednu branku. Ve třetí třetině pak skóroval ještě sedmkrát. A připsal si tak vítězství. Ke druhému utkání vyrazili osmáci do Ústí nad Labem, kde si své síly změřili s týmem Slovanu. Síly mají oba týmy zřejmě vyrovnané, neboť souboj skončil remízou. V tabulce skupiny 1 jsou nyní energetici na třetím místě se čtrnácti body.

10. kolo, 29.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Litvínov 4:12 (3:1, 1:4, 0:7)
Branky a nahrávky: 4. Pavlovic (Kubát), 13. Kubík, 18. Suchý, 35. Gerstner (Balbyshkin) – 17. Záruba (Štrach), 24. Štrach (Valenta), 25. Štrach (Kváš), 31. Záruba (Butka), 38. Butka (Kváš), 42. Kváš, 42. Baudyš (Zörner), 47. Záruba (Butka, Kváš), 52. Butka, 55. Kváš (Záruba), 56. Záruba (Butka, Zörner), 59. Kváš

11. kolo, 30.10.2022
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Svoboda (Hečko, Jirota), 26. Růžička (Zikmund, Šedý) – 17. Pavlovic (Kubík), 55. Gerstner (Kubík)

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Ani sedmáci za sebou nemají povedený víkend. Na led vyjeli pouze v jednom utkání, kdy se na své půdě utkali se sedmáky Stadionu Cheb. V první třetině se neprosadil ani jeden z týmů. Chebským sedmáků však v prostřední části stačili pouhé tři minuty, aby šli do tří gólového vedení. Karlovarští se sice prosadili hned v první minutě poslední části, ale chebští měli utkání pod kontrolou a ve druhé polovině odskočili o další branku. Energetici překonali hostujícího gólmana minutu před koncem, ale chebští poslední branku přidali ještě deset sekund před závěrečnou sirénou a připsali si tak vítězství. Karlovarským nyní patří páté místo ve skupině 9, ale na třetí Tachov ztrácí pouhé dva body.

10. kolo, 30.10.2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Cheb 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky:3. Terla (Žák), 41. Žák, 59. Žák (Simmer, Dan) – 28. Hüttl (Brichcín), 30. Brichcín (Gucký), 31. Zimmermann (Postl), 53. Zimmermann (Brichcín), 60. Brichcín (Turek)

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Návrat na vítěznou vlnu se v předchozím týdnu nepodařil ani karlovarským šesťákům. Ti si vyjeli do nedalekého Chomutova k utkání s týmem Pirátů. Ze tří branek inkasovaných v prvních deseti minutách se karlovarští šesťáci oklepali a v druhé polovině třetiny začali náskok snižovat i přes to, že ještě jednou inkasovali. Po konci třetiny ztráceli nakonec pouze jednu branku. Po druhé třetině se utkání dostalo do stavu 6:4, ale i tak nebylo pořád nic ztraceno. Jenomže studená sprcha pro karlovarské přišla v poslední třetině, kdy inkasovali celkem sedmkrát a tak nakonec odjížděli bez bodů.

9. kolo, 30.10.2022
Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 12:4 (4:3, 2:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 3. Motyčák (Kalaš), 5. Motyčák (Kalaš), 11. Slezák (Rosecký), 12. Kalaš, 33. Bárta (Motyčák, Kalaš), 39. Dvořák (Kiselev), 44. Segeš (Slezák), 50. Rosecký (Ehrlich), 51. Kiselev (Slezák, Müller), 55. Slezák (Dvořák), 56. Ťupa, 60. Segeš (Dvořák, Slezák) – 12. Gregor, 16. Kalčík, 19. Rödig (Kalčík), 40. Kalčík (TS)

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

I Karlovarští páťáci odehráli v minulém týdnu jenom jeden zápas. Jejich cesta vedla do Třemošné, kde se utkali s týmem Meteoru. Skóre utkání sice otevřeli domácí, ale karlovarští stihli ještě v posledních šedesáti sedmi sekundách třetiny srovnat a ještě jít do vedení. Ve třetí třetině pak přidali další dvě branky a hráči Meteoru se zvládli prosadit už jenom jednou, necelé dvě minuty před koncem utkání. Karlovarští páťáci si připsali dva body a stále se drží na páté pozici skupiny 9.

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:7. Sedláček (Nováček), 49. Klabačka (Pohlot) – 19. Kaputa (Svobodová), 20. Kaputa (Kothera), 44. Koblížek, 47. Pelikán (Svobodová)