Souhrn mládeže: Junioři a dorost na vítězné vlně. Josef Suchý hattrickem rozhodl zápas

Starý rok je minulostí a do toho nového vykročili naše naděje vesměs úspěšně. Junioři se vytáhli na třetí místo skupiny. V čele tabulky je opět také dorost. I přes bojovný výkon se energetici ne vždy radovali z vítězství. Každopádně ve svých soutěžích jsou nejhůře čtvrtí. První lednový týden mladí hokejisté a hokejistky odehráli dvanáct zápasů a v sedmi se radovali z výhry.

DHL Extraliga juniorů

Jako nebe a dudy byly zápasy, které naši junioři odehráli v prvním lednovém týdnu. Tedy ne co se týče nasazení týmů a počtu střel, ale spíše v počtu gólů. Duel s Mladou Boleslaví by se dal označit za play-off zápas. Oba týmy si střežily své svatyně a postupem času bylo jasné, že celek, který se prosadí, jako první bude vítězem utkání. To se ostatně potvrdilo. V čase 56:23 první a jediný gól zápasu vstřelil Matyáš Váňa. Adam Ebenstreit pochytal všech třicet čtyři střel a má tak druhé čisté konto v sezoně. Trenéři Mladé Boleslavi v závěru utkání sáhli ke hře bez brankáře, kterou jim vylepšila početní výhoda. Energetici své vedení však uhájili a oslavili první výhru v novém roce. Poměr střel na branku byl 35:34.

Duel s Bílými Tygry byl bohatší nejen na góly, ale také na osobní souboje, které byly častokrát hodně do těla. Gólový účet zápasu otevřel Vojtěch Steklý už ve druhé minutě a v sedmnácté minutě pálil Matěj Novotný. Skóre na 3:0 upravil v čase 40:17 Matyáš Adámek. Adam Ebenstreit přišel o čisté konto v čase 46:07. Vítr z plachet Tygrům sebral Ondřej Dorot, který ve čtyřicáté osmé minutě přidal čtvrtý gól Energie. Díky těmto dvěma výhrám jsou naši junioři na třetím místě skupiny se ziskem osmnácti bodů a na druhou Kometu ztrácí dva body. Nyní juniorku Energie čeká šňůra venkovních duelů a na domácím ledě nastoupí až 26. ledna, kdy se utkají s Duklou Jihlava.

II. 11. kolo čtvrtek 4. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Reportáž k utkání

II. 10. kolo pátek 5. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Extraliga dorostu

Dorost ve svých zápasech pokračoval ve vítězném tažení nadstavbou. Nejprve se energetici utkali s týmem Dynama Pardubice. První gól padl až v patnácté minutě z holí pardubických hráčů. V devatenácté minutě srovnal Vlastimil Blažek. Ve druhé třetině byl jediným střelcem Lukáš Slavík, který přidal na konto Energie dva góly. Ve třetí třetině se netrhla dvířka na trestných lavicích, ale kromě trestů padaly i góly. Pardubice skórovaly třikrát a tak zápas překlopily na svou stranu. Jejich radost z vedení trvala pouhých dvacet čtyři sekund, než se v čase 58:39 prosadil Petr Tomek a poslal zápas do prodloužení. Utkání nakonec rozhodly samostatné nájezdy. V těch uspěl za Pardubice David Krčál a za Energii své nájezdy proměnili Vlastimil Blažek a Petr Tomek, který byl autorem rozhodujícího nájezdu. Poprvé v dresu Energie v tomto duelu nastoupil útočník David Sedláček, který přišel z Litvínova a hned v prvním zápase si připsal bod za asistenci u gólu, který poslal zápas do prodloužení.

Také druhý zápas dorostu byl opakem toho prvního. Proti Přerovu karlovarští mladíci už po první třetině vedli 4:0. Ve druhé třetině se hráči Přerova poprvé prosadili za stavu 6:0 a do konce třetiny skórovali ještě jednou. V úvodu třetí třetiny však energetici poslali do jejich branky dva rychlé góly a v podstatě bylo rozhodnuto. Hattrickem a asistencí k výsledku 8:2 přispěl Vlastimil Blažek. Pěti body se blýskl Petr Tomek. Hned u tří gólů asistovali obránci Kryštof Dyk a Filip Čermák. Shodně gólem a asistencí se pod výsledek zápasu podepsali Lukáš Slavík, Viktor Wardas a David Sedláček, který si tak připsal premiérovou trefu za Energii. Do doby než dohrál svůj duel tým Plzně, patřila karlovarskému dorostu první příčka ve skupině. Aktuálně jsou energetici s osmi body na druhém místě a na Plzeň ztrácí jeden bod.

II. 3. kolo pátek 5. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 5:4sn (1:1, 2:0, 1:3 – 0:0 – 1:0)

II. 4. kolo sobota 6. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary – HC ZUBR Přerov 8:2 (4:0, 2:2, 2:0)

Liga dorostu

Vítěznou šňůru si v novém roce neprotáhla naše šestnáctka. V prvním duelu vyrazila do Chomutova, kde s lídrem skupiny těsně padla. Chomutovští se z gólu radovali už ve druhé minutě, ale v osmé minutě po přihrávce Lukáše Pecha skóre srovnal Filip Žalud. V čase 21:00 se o vedení Energie postaralo duo Jiří Malý a Václav Dobřemysl po devadesáti třech sekundách se energetici díky Matěji Bauerovi a Lukáši Pechovi radovali potřetí v utkání. V posledních pěti minutách druhé třetiny však tři góly vstřelili hráči Chomutova a tak se do třetí třetiny vstupovalo za stavu 4:3. V té se žádný ze střelců neprosadil, tak tímto skóre skončil první letošní zápas šestnáctky.

Ve svém druhém zápase hostili svěřenci Bohumíra Sapouška tým Hvězdy Praha. Po první třetině energetici prohrávali 0:3. Před polovinou druhé třetiny náskok hostujících hráčů snížil v početní výhodě Šimon Kožík, kterému asistoval Václav Dobřemysl. Na dostřel jednoho gólu dostal šestnáctku ve vlastním oslabení opět Šimon Kožík. Jenomže krátce na to šli energetici do čtyř a tuto početní výhodu už pražští mladíci zvládli využít – 2:4. Do konce utkání žádná branka nepadla a tak šestnáctka po prvních dvou duelech nového roku zůstala bez bodů. Těch si zatím nasbírala čtyřicet jedna, což ji vyneslo na třetí místo skupiny Západ.

23. kolo pátek 5. ledna 2024

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 01:36 Pokorný (5/5), 35:18 Pokorný (Horák; 5/5), 38:27 Chládek (Peksa, Malcovský; 5/5), 38:54 Peksa (Nastoupil; 5/5) – 07:14 Žalud (Pech; 5/5), 21:00 Dobřemysl (Malý; 5/5), 22:33 Pech (Bauer; 5/5).

24. kolo neděle 7. ledna 2024 HC Energie Karlovy Vary - Hvězda Praha 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27:11 Kožík (Dobřemysl; 5/4), 43:50 Kožík (4/5) – 00:49 Iljuščenko (5/5), 09:58 Žukovskij (5/5), 17:37 Hlávka (Žukovskij, Starikov; 5/5), 44:34 Hlávka (Krytinář; 5/3).

Extraliga 9. tříd

Svěřenci Adama Sýkory hned na úvod nového roku narazili na tým Pilsen Wolves, jehož hráči už ve třinácté minutě vedli 2:0. Tento stav vydržel do čtyřicáté šesté minuty, kdy Jakub Kyncl a Jonáš Vaníček připravili šanci pro Josefa Suchého. Stejný střelec zakončil v čase 47:58 kombinaci Marka Kubíka a Jakuba Kyncla. Tento gól, jak se později ukázalo, poslal zápas do prodloužení. V tom pak výhru pro Energii vystřelil opět Josef Suchý, který si zároveň zkompletoval hattrick. Asistovali mu, stejně jako u prvního gólů Jonáš Vaníček a Jakub Kyncl, kteří si jenom vyměnili pořadí. Energetici tak své hostitele porazili počtvrté v sezoně.

Hned následující den měli naši deváťáci na programu západočeské derby. Také v tomto zápase začaly padat góly nejprve do karlovarské branky. V čase 24:59 svítilo na tabuli skóre 0:3. Prvním střelcem Energie byl v čase 26:08 Jakub Kyncl, kterému sekundovali Josef Suchý a Jonáš Vaníček. Po polovině třetiny se však tým Plzně vzal své tří gólové vedení zpět. Náskok svých hostů snížil Marek Kubík za asistence Jonáše Vaníčka a Jakuba Kyncla. Ve třetí třetině se až v čase 59:29 prosadil Josef Suchý, kterému tentokrát šanci připravili Jonáš Vaníček a Vojtěch Horáček. Na srovnávací gól už čas nebyl a tak body tentokrát putovaly do Plzně. Tímto výsledkem se vzájemná bilance obou týmů v letošní sezoně srovnala na dvě výhry a dvě prohry. Deváťáci Energie jsou se ziskem padesáti sedmi bodů na druhém místě skupiny A.

Pilsen Wolves - HC Energie Karlovy Vary 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 00:46 Vaneev (Gottwald, Jäger; 5/5), 12:22 Březina (Jahn; 5/5) – 45:10 Suchý (Kyncl, Vaníček; 5/5), 47:58 Suchý (Kubík, Kyncl; 5/5), 62:48 Suchý (Vaníček, Kyncl; 3/3).

24. kolo sobota 6. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 26:08 Kyncl (Suchý, Vaníček; 5/5), 35:04 Kubík (Vaníček, Kyncl; 5/5), 59:29 Suchý (Vaníček, Horáček; 5/5) – 02:45 Blengino (Matoušek; 4/5), 08:24 Volf (5/5), 24:59 Mečl (Morkes, Stupka; 5/5), 31:33 Matoušek (Blengino, Beran; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Jediný zápas měli na programu naši osmáci. Ti se hned na úvod utkali s týmem Slavia Praha. Na branku svého soupeře poslali třicet sedm střel, ale přes brankovou čáru neprošla ani jedna. O vyrovnanosti utkání svědčí to, že střelci Slavie karlovarskou branku zasypali třiceti osmi střelami. Pražanům však puk do branky doputoval šestkrát, z toho čtyři góly padly ve druhé třetině. Osmáci tak museli přepustit první místo v nadstavbové skupině A právě Slavii, na kterou ze třetího místa ztrácí jeden bod.

II. 6. kolo sobota 6. ledna 2024

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 01:03 O. Oplt (Flossmann; 5/5), 21:31 Isaev (Flossmann; 5/5), 21:51 Flossmann (O. Oplt, Isaev; 5/5), 29:30 Hošek (Keller, Kucer; 5/5), 38:29 Šikl (Kostenko, Vostarek; 5/5), 57:19 Isaev (Vostarek; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

První zápas v novém roce nevyšel podle představ ani sedmákům, kteří na svém ledě přivítali tým Čerti Ostrov. První gól utkání padl až v desáté minutě, když se prosadili ostrovští Čerti. Srovnáno bylo díky Mikuláši Gregorovi a Lukáši Bláhovi ve čtrnácté minutě. Do šaten se však nakonec odcházelo za stavu 2:1 pro Čerty Ostrov. O srovnání skóre se postaral ve dvacáté čtvrté minutě Martin Rejthar. Ostrovští si své vedení vzali zpět v čase 35:03. V padesáté třetí minutě srovnával opět Martin Rejthar, kterému tentokrát asistoval Štěpán Heller. Do konce utkání Čerti skórovali ještě dvakrát, ale na tyto branky už energetici odpověď nenašli. Pod poslední góly zápasu se podepsali Tomáš Teterja a Robin Simmer, kteří jsou na soupisce osmé třídy Energie. Energetici mají na kontě dvacet bodů a jsou na třetím místě skupiny 9 – Karlovarská.

18. kolo neděle 7. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Čerti Ostrov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13:11 Bláha (Gregor; 5/5), 23:59 Rejthar (5/5), 52:38 Rejthar (Heller; 5/5) – 09:43 Chada (Teterja; 5/5), 15:58 Chada (Proft; 5/5), 35:03 Chada (5/5), 53:40 R. Simmer (Teterja; 5/5), 59:41 Teterja (4/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

V prvním letošním duelu se dařilo šesťákům, kteří na domácím ledě porazili Baník Sokolov 9:6. Když ve druhé třetině skórovali pětkrát a další čtyři góly přidali v poslední části utkání. Po dvou brankách si zapsali Deniel Kaputa (2+2) a Ondřej Kothera (2+1). Zbývajících pět gólů si rozdělili Matyáš Dvořák, Jan Havelka (1+1), Jakub Kuchta, Adam Lauer a Patrik Tomášek (1+3). Čtyřmi asistencemi přispěl Jakub Pelikán. Mezi asistenty se zapsali Petr Koblížek, Vojtěch Příplata a Elen Svobodová. Šesťáci si v tomto utkání zapsali první body v nadstavbě.

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 9:6 (0:2, 5:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 20:58 Tomášek (Kaputa, Havelka; 5/5), 21:14 Kaputa (Kothera, Pelikán; 5/5), 35:28 Lauer (Tomášek, Koblížek; 5/5), 37:51 Kothera (Pelikán, Příplata; 5/5), 39:31 Kaputa (Tomášek; 5/5), 47:31 Dvořák (Svobodová, Tomášek; 5/4), 48:04 Kothera (Pelikán; 5/5), 56:52 Kuchta (Pelikán; 5/5), 58:33 Havelka (Kaputa; 5/5) – 03:29 Krása (Gregor; 5/5), 07:50 Berka (Křeček; 4/5), 22:45 Červenka (Krása; 5/5), 28:48 Katriňák (5/5), 42:12 Katriňák (5/5), 56:22 Bakura (5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Prvním soupeřem páťáků v novém roce byli jejich vrstevníci z týmu Čerti Ostrov. Ve dvacáté druhé minutě už energetici vedli 3:0. Poté Čerti snížili a do konce prostřední části dobyli karlovarskou branku ještě třikrát, svůj náskok si energetici pojistili ve třicáté minutě. Ve třetí třetině už skórovali jenom karlovarští mladíci a tak se mohli radovat z první letošní výhry. Po dvou gólech vstřelili Ladislav Dankanics a Vladimír Jindra. Na listinu střelců se dále zapsali David Kuljas (1+1) a Lukáš Říha. Po dvou bodech za asistenci si připsali Sebastien Pazdera a Pavel Vorel. U vítězného gólu asistoval Tobiáš Kocián. Páťáci jsou se sedmnácti body na čtvrtém místě skupiny 11 - Karlovarská.

HC Energie Karlovy Vary – HC Čerti Ostrov 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 10:04 Říha (Kuljas; 5/5), 20:31 Kuljas (Vorel; 5/5), 21:52 Dankanics (Pazdera; 4/5), 29:43 Jindra (Kocián; 5/4), 55:45 Dankanics (Vorel, Pazdera; 5/5), 56:55 Jindra (5/5) – 26:23 Schuldes (Jiskra; 5/5), 35:56 Schuldes (Kuneš; 5/4), 36:27 Schuldes (Rom; 5/5).