Souhrn mládeže: Play-off v plném proudu a finiš žákovských soutěří

Po páťácích zakončili svou soutěž v minulém týdnu také šesťáci, kteří si v nižší nadstavbě vybojovali třetí místo. Dvě kola zbývají osmákům, kteří jsou aktuálně na třetím místě nadstavbové skupiny a sedmákům, kteří jsou čtvrtí. Sezona skončila šestnáctce, která ve čtvrtfinále Ligy dorostu padla s týmem Havlíčkova Brodu. Naopak osmifinálovou sérii zvládli deváťáci a čtvrtfinálové boje má před sebou dorost a juniorka. Naše naděje v uplynulém týdnu odehrály devět zápasů a bodovali ve čtyřech z nich.

DHL Extraliga juniorů

Po téměř čtrnáctidenní zápasové pauze, kdy se čekalo na to, jak dopadnou zápasy v předkole, se junioři dočkali a už v pondělí 18. března zahájí vyřazovací boje. Týmem se kterým si energetici změří síly jsou mladoboleslavští Bruslaři. První dvě utkání odehrají naši mladíci doma a poté se série přesune do Mladé Boleslavi.

Extraliga dorostu

Dorost na to, jak dopadne předkolo, čekal zhruba týden a výsledky utkání v předkole rozhodly, že čtvrtfinálovým soupeřem energetiků bude tým Vítkovice Ridera. Také dorost začíná na domácím ledě a o víkendu jsou pak na programu zápasy ve Vítkovicích.

18. 3. 2024 14:00 Energie Karlovy Vary - Vítkovice Ridera
19. 3. 2024 14:00 Energie Karlovy Vary - Vítkovice Ridera
22. 3. 2024 17:00 Vítkovice Ridera - Energie Karlovy Vary
23. 3. 2024 15:00 Vítkovice Ridera - Energie Karlovy Vary
26. 3. 2024 17:45 Energie Karlovy Vary - Vítkovice Ridera

Liga dorostu

Play-off ve čtvrtfinále skončilo pro šestnáctku Energie. Naši mladíci si hned v prvním utkání vytvořili dvougólový náskok, ten však hráči Havlíčkova Brodu zvládli ještě v průběhu první třetiny srovnat. Vedení si energetici vzali zpět ve třicáté třetí minutě. Jenomže i tentokrát soupeři srovnali a v závěru utkání udeřili ve vlastním oslabení a tak si připsali první výhru v sérii. Ta se následně přestěhovala do Havlíčkova Brodu.

Prvním střelcem utkání byl v osmnácté minutě Jiří Malý, který po přihrávce od Adama Zolnaje poslal puk do branky nad vyrážečkou domácího gólmana. Ve dvacáté čtvrté minutě však bylo srovnáno poté co Bruslaři opět udeřili ve vlastním oslabení. Po polovině zápasu si domácí tým vzal vedení zpět, ale i tentokrát se na srovnání nečekalo dlouho. Už ve třicáté šesté minutě vyšla přesilovková kombinace Ondřeje Bednáře a Oskara Magnera, kterou zakončil Šimon Kožík. Přes šance, které si energetici vytvořili už do konce utkání neskórovali, ale sami naopak inkasovali a tak pro ně čtvrtfinále bohužel tímto duelem skončilo.

ČF1 čtvrtek 14. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Havlíčkův Brod 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)
Reportáž k utkání

ČF2 sobota 16. března 2024

BK Havlíčkův Brod - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky:23:37 Lédl (5/5), 32:23 Kraučuk (Hrodek, Lédl; 5/5), 38:17 Čapek (Duben, Lédl; 5/4), 45:49 Čapek (Lédl, Duben; 5/3), 46:07 Makovec (Lédl, Kraučuk; 5/4), 53:45 Vaněček (4/5) – 17:46 Malý (Zolnaj; 5/5), 35:13 Kožík (Magner, Bednář; 5/3).

Extraliga 9. tříd

Play-off už rozehráli také naši deváťáci. Ti si v osmifinálové sérii změřili síly s týmem Dukla Jihlava. Nutno říci, že i přes postavení obou týmů v tabulce šlo o vyrovnané duely, kdy místy měla navrch Jihlava, jejíž hráči energetikům obětavě vzdorovali. Karlovarské střelce také potrápil Matyáš Morava, který střežil branku Jihlavy. První utkání se odehrálo v Jihlavě a zápas muselo rozhodnout až prodloužení. Po tom jihlavští mladíci sahali i v závěru druhého utkání, ale energetici se ubránili a postoupili do čtvrtfinále. Jejich soupeřem bude tým Bílí Tygři Liberec.

OF1 středa 13. března 2024

HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 3:4p (1:0, 1:1, 1:2 – 0:1)

OF2 sobota 16. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Osmáci měli na programu jediný duel, a to rovnou podkrušnohorské derby. Do Karlových Varů dorazil tým Litvínova. Výsledek utkání však úplně neodpovídal obrazu hry. Severočeši už po dvou třetinách vedli 3:0 a energetici však jejich branku dobývali marně. Náskok začali snižovat až ve třetí třetině, kdy litvínovského gólmana ve vlastním oslabení překonal Vojtěch Hüttl, kterému asistovali Štěpán Mariaš a Matěj Žák. Litvínovští si krátce na to vzali třígólové vedení zpět. Na dostřel dvou gólů pak energetiky v čase 48:20 dostal Daniel Psohlavec, jemuž opět asistovali Matěj Žák a Štěpán Mariaš. Do konce utkání už energetici nenašli recept na litvínovského gólmana a litvínovští využili dvě početní výhody a tak body nakonec i přes bojovný výkon energetiků putovaly do Litvínova. Energie je se dvaceti třemi body na třetím místě nadstavbové skupiny A.

17. kolo sobota 9. února 2024

HC Energie Karlovy Vary- HC VERVA Litvínov 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 44:50 Hüttl (Mariaš, Žák; 4/5), 48:20 Psohlavec (Žák, Mariaš; 5/5) – 11:50 Šedý (Gröbl; 5/5), 31:10 Holub (Bertl, Grunt; 5/4), 35:50 Grunt (5/5), 46:40 Grunt (Holub; 5/5), 50:10 Petráš (5/4), 58:30 Škoula (4/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Dvojitou porci derby měli na programu sedmáci. Ti nejprve přivítali své vrstevníky z Litvínova na svém ledě. Chemici stihli do dvanácté minuty vstřelit čtyři góly. Ve třinácté minutě skóre snížil Jakub Veselý po přihrávce Martina Rejthara. Před rozchodem do šaten však energetici inkasovali po páté. Po druhé třetině na tabuli svítil stav 3:5 díky dvěma gólům Mikuláše Gregora, kterému první gól připravili Martin Rejthar a Tomáš Rödig. Martin Rejthar nahrával i na Mikulášův druhý gól. Třetí třetina byla v režii chemiků, kteří udeřili čtyřikrát.

V neděli si oba týmy vyměnily role a hostiteli tentokrát byli litvínovští sedmáci. Ti zvládli do času 43:50 vstřelit pět gólů. Na domácího gólmana pak vyzrál pouze Josef Šlár, který mu smázl čisté konto po přihrávce Fabio Petera v čase 46:58. Sedmáci jsou se šesti body na čtvrtém místě nadstavbové skupiny.

9. kolo sobota 16. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov (1:5, 2:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 13:15 Veselý (Rejthar; 5/5), 21:15 Gregor (Rejthar, Rödig; 5/5), 34:30 Gregor (Rejthar; 5/5) – 00:10 Topolančin (Duchan; 5/5), 03:25 Štorkán (5/5), 06:30 Miller (5/5), 11:05 Kýhos (Riegl, Heller; 5/5), 18:40 Štorkán (Duchan, Topolančin; 5/5), 44:10 Štorkán (5/5), 52:00 Brettschneider (Topolančin, Štorkán; 5/5), 52:05 Topolančin (Štorkán; 5/5), 53:10 Plaček (5/5).

8. kolo úterý 6. března 2024

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 04:59 Štorkán (Petráš, Miller; 5/5), 26:31 Miller (Petráš; 5/5), 38:20 Petráš (Štorkán; 5/5), 41:20 Duchan (Kafan; 5/5), 43:50 Štorkán (Semenyšín; 5/5) – 46:58 Šlár (Peter; 5/4).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Poslední dva zápasy Ligy mladších žáků A odehráli naši šesťáci. V utkání s týmem Stadion Litoměřice se oba týmy střídaly ve vedení a vzájemný duel nakonec skončil tak, že si oba soupeři body rozdělili. Prvním karlovarským střelcem byl Ondřej Kothera, který zakončil kombinaci Marka Havlíka a Jana Havelky a v čase 15:36 srovnal skóre na 1:1. O srovnání na 2:2 se v čase 33:05 postaral Vojtěch Souček, kterému asistovali Patrik Tomášek a Ondřej Kothera. Vedení pro Energii vystřelil Jan Havelka v čase 43:31 po přihrávce Vojtěcha Příplaty. Ve čtyřicáté deváté minutě litoměřičtí hráči zvládli během čtyř sekund využít početní výhodu a srovnali. Po dalších devatenácti sekundách šli do vedení 4:3. O dělbě bodů v čase 57:02 rozhodl Jan Havelka, kterému sekundoval Marek Havlík.

Bez bodů skončili naši žáčci ve svém posledním zápase sezony, kdy narazili s týmem Litvínova. Karlovarští střelci vstřelili pět gólů, ale to nakonec na výhru nestačilo. Pod dva góly se podepsal Deniel Kaputa a o zbývající tři se podělili Ondřej Kothera, Vojtěch Souček a Patrik Tomášek. Šesťáci nadstavbovou část zakončili se sedmnácti body na třetím místě právě za Litvínovem.

II. 14. kolo sobota 16. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 4:4 (1:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 15:36 Kothera (Havlík, Havelka; 5/5), 33:05 Souček (Tomášek, Kothera; 5/5), 43:31 Havelka (Příplata; 5/5), 57:02 Havelka (Havlík; 5/5) – 11:55 Schulz (M. Roudnický; 5/5), 32:03 Smělý (5/5), 48:10 Fedorovič (Smělý; 5/4), 48:29 Fedorovič (Smělý; 5/5).

II. 3. kolo neděle 17. března 2024

HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 8:5 (5:2, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 07:33 Kýhos (Heller, Kocur; 5/4), 08:25 Riegl (Heller; 5/5), 09:32 Sýkora (5/5), 15:37 Heller (5/5), 16:47 Kýhos (5/5), 23:02 Uher (Hůla; 5/5), 26:29 Řepka (Riegl; 5/4), 46:58 Řepka (Riegl; 4/5) – 01:26 Kothera (Tomášek, Souček; 5/5), 12:59 Souček (Vastl, Kaputa; 5/5), 42:28 Kaputa (4/5), 53:22 Kaputa (5/5), 59:26 Tomášek (Souček; 4/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Ačkoliv páťáci odehráli poslední zápas své soutěže minulý týden, tak až tuto sobotu se dohrával poslední zápas soutěže mezi prvním Tachovem a čtvrtým Baníkem Sokolov. Ten lídra skupiny porazil a sesadil tak Energii ze třetího místa. Energetici tedy nakonec sezonu zakončili s dvaceti devíti na čtvrtém místě. Jenomže na druhé a třetí místo ztratili pouze bod.