Poslední utkání v roce svede Energie s Litvínovem

Energetici uzavřou kalendářní rok zápasem s jedním z nejtradičnějších soupeřů, do KV Areny ve středu zamíří Litvínov. Po třech výhrách se Karlovarští drží na vítězné vlně a budou ji opět chtít protáhnout na co nejdelší. Na druhé straně Litvínov není v úplně nejlepší formě, to ale v Podkrušnohorském derby moc velikou roli hrát nemusí. Utkání začíná ve středu netradičně v 15:30.
Kde utkání sledovat: Onlajny.com | Instagram stories | Hokejka

Z tábora domácích – po prohrách na vítězné vlně

Před nedávnem zažili energetici horší období, kdy zapsali tři porážky v řadě. Nelichotivou sérii se jim naštěstí podařilo včas přerušit a od té doby se opět vezou na vítězné vlně. Energetikům se daří především venku, kde jsou aktuálně nejúspěšnějším celkem v celé Tipsport extralize, doma se musí ještě trochu zlepšit. V posledním domácím utkání energetici nejprve nepředváděli nejlepší výkon a proti Spartě ztráceli už čtyři branky, poté ale přišel další z karlovarských obratů, který už se v extralize stává pojmem a bojí se ho i sázkové kanceláře. Perfektní třetí perioda přinesla vyrovnání a dokončení obratu přišlo v prodloužení, Energie tak proti silné Spartě brala výhru.

Ještě před Spartou dokázali karlovarští hokejisté v krásném utkání porazit první Třinec, což také nebylo vůbec nic jednoduchého. Jako poslední pak sílu Energie pocítili v Českých Budějovicích, kde energetici v pondělí rozhodli ve druhé třetině. V poslední části se pak nezvykle trochu klepali o výsledek, ale nervózní závěr nakonec ustáli a Motor porazili i potřetí v sezoně. V utkání opět bodovali David Kaše i Jakub Flek, dva nejproduktivnější hráči Energie.

Středeční souboj s Vervou bude zcela jistě významným pro Tomáše Vondráčka, který si připíše svůj 400. zápas v Tipsport extralize.

Z tábora hostů – přijdou veliké změny?

Litvínovu se letos zatím opravdu nedaří a od začátku se drží ve spodních patrech tabulky. V polovině listopadu už to vypadalo lépe, prohry se střídaly s výhrami a lepšila se i nálada v týmu. V půlce prosince pak ale přišla prohra s Vítkovicemi a od té doby v šesti zápasech vyhrál Litvínov jen jednou a to po prodloužení proti Brnu.

Trenér Országh po sobotní prohře oznámil veliké změny, v pondělním zápase se to ale neprojevilo. Litvínov byl proti Plzni zcela bezzubý, dokonce ani jednou neskóroval. Zatímco tak Viktor Hübl oslavil překonání rekordu v počtu kanadských bodů, zbytek jeho spoluhráčů se trápí. Jistá dle všeho není ani žádná nová útočná posila, sáhnout se nemůže ani do zahraničí, jelikož už je na soupisce maximální povolený počet cizinců. Do sestavy by se tak mohli dostat mladí hráči, či by dostali opět šanci Jakub Petružálek a Samson Mahbod, kteří toho letos zatím moc neodehráli.

Dle serveru hokej.cz se dokonce u kanadského útočníka spekuluje o úplném konci v týmu. Veliká posila, která zapsala loni 22 bodů během 29 zápasů, letos odehrála jen devět zápasů a má na kontě pouze jednu asistenci. Již před pár dny se pak Verva po čtyřech letech rozloučila s obráncem Lukášem Douderou.

O utkání s asistentem trenéra Tomášem Mariškou

Karlovarský trenérský štáb našeho středečního soupeře velmi dobře zná. ,,Je to jeden z našich tradičních soupeřů, místní derby, které má vždycky trošku jiný náboj. Víme, že Litvínov teď asi není v pozici, kde by chtěl být, o to těžší to utkání pro nás může být. Budou chtít zlomit sérii horších zápasů a uhrát nějaký výsledek, takže nás bude čekat zase velmi těžký a houževnatý soupeř,“ přidává na stranu Litvínova Mariška. Energetici proti Budějovicím předvedli až na jednu část hry velmi kvalitní výkon. ,,Budeme muset podat minimálně výkon, jako jsme podali ve dvou třetinách v Budějovicích a vyvarovat se toho, jak jsme hráli ve třetí třetině. Věřím, že se vyhneme zbytečným faulům, protože Litvínov má výborné přesilové hry a to by mohl být základ našeho úspěchu," dodává asistent trenéra.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Filip Novotný 20 91,67 % 2,64 2
2. Jan Bednář 5 86,67 % 4,16 0
3. Patrik Hamrla 2 87,88 % 3,20 0
Úspěšnost přesilovek 15,65 % (5. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 84,76 % (6. místo v extralize)
3. Šimon Zajíček 1 75,00 % 3,75 0
Úspěšnost přesilovek 84,15 % (8. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 13,51 % (12. místo v extralize)
Bodový zisk
34 % 33 % 36 % 40 %
25 b 14 b 11 b 12 b
33 % 36 % -- --
13 b 12 b -- --

Poslední utkání

Madeta Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Z. Doležal (Pýcha, Forman), 54. Z. Doležal (Suchánek), 56. Pýcha (Forman) – 19. Koblasa (Skuhravý, Pulpán), 26. Kohout (Černoch, M. Rohan), 28. Flek (D. Kaše), 33. Lauko (O. Beránek).

HC VERVA Litvínov - HC ŠKODA PLZEŇ0:3 (0:1, 0:0, 0:2)