Po repre pauze opět do akce, energetiky čeká souboj s Kometou

Už je tomu dlouho, kdy energetici hráli soutěžní utkání, nyní se vrací do akce po reprezentační přestávce. Už v pondělí odcestovali karlovarští hokejisté do Brna, aby měli dost času na přípravu v důležitém zápase. Utkání začíná v brněnské DRFG aréně v 18 hodin.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Před plánovanou přestávkou se podařilo karlovarským hokejistům vyhrát dva zápasy po sobě, nejprve zvítězili v derby na ledě Plzně a alespoň trochu odčinili dvě porážky s největším rivalem, poté doma přetlačili Třinec. Diváky navíc potěšila výpomoc bývalého kapitána Skuhravého, který si na západ Čech odskočil na jeden zápas, v něm se navíc dokázal prosadit. Už do zápasu s Třincem nastoupili energetici bez Radka Dudy, který během přestávky na dobro opustil karlovarský tým a přesedlal o kousek dál, do Litvínova. Vedení Energie získalo výměnou služby mladého obránce Marka Baránka, letos ho ale pravděpodobně ještě v A-týmu neuvidíme, měl by hrát především v Jihlavě. Dudův odchod by měl vynahradit příchod Jakuba Svobody z Pardubic. Útočník s reprezentačními zkušenostmi odehrál několik let právě v Brně, kde se mu dařilo, snad na své úspěchy na jihu Moravy naváže hned v úterý.

Brno určitě nesplňuje předpoklady, které si dalo za cíl před začátkem sezony. V současné době je totiž až na osmém místě tabulky a dle formy to nevypadá, že by se umístění mělo v nejbližší době výrazně zlepšit. V posledních zápasech se utkala Kometa převážně s celky, které jsou v tabulce poblíž energetikům, prohrála s Litvínovem, Pardubicemi i Zlínem, poté ještě s prvním Libercem. Porazit Brňané dokázali jen Vítkovice, které jsou na tom velmi podobně. Snažit se budou domácí určitě, budou se chtít rozehrát do dobré formy pro blížící se Hokejové hry, kdy se pod otevřeným nebem střetnou na stadionu Za Lužánkami s Plzní a Spartou.

O utkání s trenérem Oremusem

Minulý týden byla reprezentační přestávka, ale hokejisté Energie si volna moc neužili. „Nikdo nechyběl. Měli jsme čas potrénovat a důkladně se připravit na utkání, které nás čeká v Brně,“ řekl na úvod trenér Peter Oremus. A pracovat bylo na čem. Změnili se hráči a týmu se moc nedaří, i když vyhrál poslední dvě utkání. „Přišli dva noví hráči, kteří se musí sžít s týmem. Nebylo to nic zvláštního. Tak jako jsme pracovali před přestávkou, tak jsme pracovali i teď,“ přidal karlovarský trenér.

Novými tvářemi v týmu jsou útočník Jakub Svoboda a obránce Marek Baránek. „Jakub Svoboda je zkušený hráč, který už má něco odehraného. Očekávám, že nám pomůže svoji produktivitou, jak při hře pět na pět, tak v přesilovkách. Svůj prostor dostane,“ pokračoval Oremus s tím, že šanci dostane i Baránek, který bude vypomáhat i v prvoligové Jihlavě. Kometa Brno je tým, který se dlouhodobě pohybuje v popředí extraligy. „Mají velice zkušené hráče. My budeme muset hrát velice aktivně a nenechat se vylučovat. Jinými slovy musíme pokračovat v tom, co jsme hráli před přestávkou,“ upozornil. Divácká kulisa v Brně je vyhlášená. „Ano, ale mě zajímá náš výkon a na tom budeme stavět,“ dodal na závěr Oremus.

5. Radim Bičánek 28 3 6 9
Nejlepší střelec Rostislav Marosz, Radek Duda, Martin Bartek, Marcel Haščák - 7 branek
Nejlepší nahrávač Tomáš Rachůnek - 16 asistencí
Nejlepší v +/- Tomáš Dvořák - +5 bodů
Nejtrestanější hráč Radek Duda - 51 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Tomáš Závorka 26 91,41 % 2,80 2
2. Vladislav Habal 6 81,82 % 4,89 0
Úspěšnost přesilovek 13,01 % (11. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 81,06 % (12. místo v extralize)
3. Karel Vejmelka 2 100,00 % 0,00 1
Úspěšnost přesilovek 21,5 % (4. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 82,76 % (9. místo v extralize)
Bodový zisk
49 % 66 % 33 % 43 %
40 b 26 b 14 b 13 b
61 % 41 % 0 % --
24 b 16 b 0 b --

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Redlihs, Gulaši), 60. Skuhravý (Vachovec). Rozhodčí: Roman Svoboda, Oldřich Hejduk – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek. Vyloučení: 8:7. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:1 Diváci: 2714. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 2:0.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Němec (Hruška, Kováčik) – 5. Pavlík (Havlíček, Pavelka), 35. Frolo, 44. Jánský (Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6839. Střely na branku: 24:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.