Je tu parádní parta a to mi hodně pomáhá, říká po své první brance za Energii Petr Sailer

Energetici odehráli šestnácté kolo O2 extraligy na výbornou. Doma smetli Vítkovice jednoznačně 5:0 a poprvé v sezoně vychytal Lukáš Mensator čisté konto. Premiérově se navíc v zeleném dresu ukázal Jakub Čutta a další posila Petr Sailer vstřelila svou první branku za Karlovy Vary. Byl to právě on, který v poslední minutě zvýšil vedení energetiků již na pětibrankový rozdíl. O výsledku utkání rozhodly přesilové hry, ve kterých byli domácí excelentní. Z osmi jich dokázali využít rovnou polovinu.
Petře, jak byste zhodnotil utkání, ve kterém jste vstřelili pět branek a udrželi čisté konto?
Pro nás jsou důležité tři body, protože Vítkovice dnes předvedly dobrý výkon. Šli jsme za tím od první minuty a byl to velmi těžký soupeř a s takovým týmem se body počítají obzvláště.

Myslíte, že rozhodla první třetina, kde Vítkovice byly lepším mužstvem, ale po fatální chybě jste dokázali vstřelit branku právě vy?
Byl důležitý úvod utkání, kdy zkusili hrát aktivně, měli pár vyložených šancí, ale Lukáš Mensator, který dnes chytal výborně, to vychytal a od toho se odvíjel celý zápas.

V minulém utkání jste měl asistenci, dnes první branka za Energii. Po dvou utkáních vládne spokojenost?
Určitě. Potřebuju se do toho ještě trochu dostat, ale je tu parádní parta a to mi hodně pomáhá i do těch zápasů, protože to jde všechno v rychlém sledu, takže díky klukům se tu cítím jako doma.

Můžete popsat váš gól, kterým jste zvyšoval již na 5:0?
Při přesilovce tam šla střela od modré, kterou gólman neviděl, vytečoval to přede mě a byl trochu roztažený, takže jsem vystřelil. Já jsem neměl zase tak těžkou úlohu.

Dá se říci, že poslední minuty jste hráli na to, abyste Lukáši Mensatorovi udrželi čisté konto?
Tu třetí třetinu jsme již nechtěli inkasovat, protože Vítkovice jsou hodně silné a mohly by se i zvednout. Ta nula je určitě příjemná jak pro Lukáše, tak pro nás

V neděli vás čeká Plzeň. Je to vyhecované utkání jak na ledě tak mezi fanoušky. Myslíte, že vám pomohou poslední dvě utkání, která jste zvládli na výbornou?
Určitě pojedeme do Plzně více uvolnění, než kdybychom prohráli dnes nebo v úterý se Zlínem. Budeme mít klid na hokejkách a věřím, že se to odrazí i na tom výkonu. Každopádně co jsem tady slyšel, tak když se hraje derby, tak je úplně jedno, jestli hrajete venku nebo doma, protože utkání jsou hodně vypjatá a věřím, že tam bude parádní atmosféra a na zápas se těším.

Co říkáte na první lajnu Plzně, které se enormně daří?
Plzeň celkově má dobré mužstvo a jejich první pětka je velmi nebezpečná. Věřím, že když si je pohlídáme a nebudeme často vylučovaní, tak máme šanci na úspěch.